Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan zajlik a maszkos altatás?

Hogyan zajlik a maszkos altatás?

Figyelt kérdés
Leírnátok az egész folyamatot? Ébredés után mennyire kómás az ember? Hányás, szédülés, ájulás elfordulhat?
2011. jan. 27. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A műtét előtti napon éjjel 11-ehetsz, éfélig ihasz, onnantól semmit. (Különben a gáztól mindent kihánysz.)

Reggel adnak a válladba egy nyugtató injekciót, ez kicsit feszíteni fog. Annyira gyorsan hat, hogy időd sem lesz észrevenni! :) Na attól már bekómázol. Aztán majd mikor sorra kerülsz, bevisznek a műtőbe, attól függően, hogy mennyire vagy még magadnál, felsegítenek az asztalra vagy feltesznek, és neked nem kell csinálnod semmit. :) Nekem azt mondták, másszak. :))) Utána rád teszik a maszkot, azt mondják, számolj 10-íg, nekem kb 3-ig ment, a többi már sok volt. Nem ment a beszéd. Aztán már csak az ébredésre emlékszem. Inni még utána sem szabad, se enni. Nagyon kába leszel, csak részletekre fogsz emlékezni, miután már teljesen magadhoz tértél. Nekem a szememet műtötték így 4x.

2011. jan. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) Egyik ismerősöm azt mondta, hogy ő kapott egy szurit, amitől nagyon jól érezte magát, össze-vissza nevetgélt, kikezdett az orvossal meg olyan dolgokat mondott amit utólag már megbánt. Ez igaz lehet?
2011. jan. 27. 11:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Engem kb. 8 éves koromban műtöttek vakbéllel. Nem kaptam nyugtatót vagy ilyesmit, és mire a műtőbe kerültem már úgyis mindent kihánytam, szóval azzal se volt probléma :)


Felrakták a maszkot, úgy emlékszem édeskés szaga volt. 100-tól kellett számolni, úgy 97-ig emlékszem. Ez úgy éjfél körül volt. Másnap reggelig kiesett minden, addig aludtam. Mikor elkezdtem ébredezni úgy 2 órán keresztül voltam valamilyen álom és ébrenlét közötti állapotban, minden baromságot összehallucináltam közbe, például azt, hogy a többi gyerek a kórterembe falra mászik és onnan ugrál le.

Eközben rokonok megpróbáltak némi kapcsolatot létesíteni velem, ebből nem emélkszek semmire, később miután felébredtem akkor mesélték, hogy minden baromságot összehordtam nekik.

Miután teljesen magamhoz tértem nem emlékszem, hogy bármilyen utóhatása lett volna.

2011. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igaz. :D

Attól a szuritól bátor leszel. :) Én flörtöltem egy utánam következő sráccal. Valami Link Tamás asszem. :D

2011. jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is álom és ébrenlét között voltam sokáig. Beszéltem, de nem elékeztem rá, hogy mit. Mikor bevittek a szobába, anyuék ébresztgettek. Állítólag elküldtem őket, hagyjanak aludni. :) Mikor teljesen felébredtem, csodálkoztam, h miért nincs ott senki, aztán mindent elmondtak.
2011. jan. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Műtét előtt én tablettát is kaptam, meg a fenekembe szurit.

Bevittek a műtőbe, rám tették a maszkot, és nekem nem számolnom kellett, hanem beszélgettem az altató orvossal, és egyik pillanatról a másikra elvágták a filmet.

Én azon csodálkoztam, hogy mikor felébredtem, akkor szinte kipattantak a szemeim, abszolút nem voltam kába, álmos, még paráztam is, hogy nem fogok tudni aludni, de ez csak pár perc volt, és ismét aludtam pár órát, és aztán teljesen felébredtem. Inni meg ihattam!

Én nem voltam kába, kómás, rosszul sem voltam, és ájulás sem volt rajtam, szerencsére, bár nekem gerincműtétem volt, és annál 24 órát feküdni kell a műtét után.

5x műtöttek, és egyiknél sem volt negatív tapasztalatom.

2011. jan. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!