Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek az epidurális...

Szerintetek az epidurális érzéstelenítés, vagy az altatás jobb műtét előtt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 09:58
 1/6 anonim válasza:
61%
altatás epiduráltól lebénult egy ismerős azt mondják 10ezerből 1 de bárki lehet az az 1...
2011. jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az epidurális!!! Én két császármetszésen estem át. Az elsőnél altattak. Gyorsan indult be a szülés és mivel természetes úton nem tudtam megszülni így a császármetszés maradt, a gond az volt, hogy előtte 1 órával vacsoráztam. Ezt hiába közöltem az orvossal, akkor is altattak. Műtét után mikor felkeltettek nem bírtam nyelni, nagyon kapart a torkom, kiderült, hogy az altatás alatt kijött a vacsi és ahogy szívatták a torkomból felsértették. Isteni volt köhögni a hasamon a sebbel!!! A másodiknál már nem engedtem az altatást! Epidurált kaptam, kb. 6.-ra sikerült megkapnom, de még mindig ezt választanám, ha jönne a harmadik.
2011. jan. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kockázatoktól eltekintünk jobb az epidurális. nem fáj utána a torkod a csötöl,nem hánysz utána... mondjuk nekem a bénulás kockazatát nem is mondták. mütét elött riogatott szobatársam anyukája,mikor már mindegy volt. nem todom az arányokat.de van aki nem ébred fel altatásból. talán keveseb,mint ahányan lebénulnak az epidurálistól.
2011. jan. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2011. jan. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Általában elmondható, hogy kétféle érzéstelenítést alkalmaznak: a beteg tudata megtartott, vagy nem (altatás). A megtartott tudat mellett alkalmazott érzéstelenítések általában végtagi műtéteknél, de hasi műtéteknél is alkalmazhatóak. Ezek közül a legismertebb talán a sérvműtét, és a legérdekesebb a császármetszés. (Higgyék el, fantasztikus látvány és nagyszerű érzés azt átélni, hogy az anya hasa még nyitva van, de Ő fájdalom nélkül, mosolyogva öleli magához a műtőasztalon abban a percben megszületett gyermekét!)
2011. jan. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem két császáros szülésem volt. Első babámnál altattak, másodiknál nem. Az utóbbi sokkal jobb volt!!
2011. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!