Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SZTK-ban kérhető a vastagbéltü...

SZTK-ban kérhető a vastagbéltükrözés altatásban?

Figyelt kérdés
Néztem egy-két magánrendelőt,de ott horribilis összegekért csinálják altatásban.Arra gondoltam,h SZTK-ban próbálnám megcsináltatni,esetleg valamennyit fizetni az orvosnak,habár egyáltalán nem vagyok jártas,hogy működik ez.Előre is köszönöm a választ...
2011. jan. 28. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért akarsz vastagbél tükrözést csináltatni. Nem túl kellemes. Azzal indul, hogy előző nap meg kell innod 5 liter hashajtó folyadékot. Gyakorlatilag a WC-n ülve töltöd a napodat. Nekem Pesten a Péterfyben csinálták, és felületes altatással, ambulánsan. Arra emlékszem, hogy felfeküdtem az asztalra, és utána arra, hogy kész vagyok kelljek fel. Persze még egész délután kába voltam, de mehettem haza. Szerintem máshol is igy csinálják.
2011. jan. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha van tb-d akkor elmész a háziorvoshoz és kérsz beutalot béltükörre,ha szerencséd van tud olyan helyre adni ahol van altatásos is.Nálunk is az van h a kisvárosban nálunk nincs altatás viszont a közelebb lévö nagyban van és tud oda is beutalni a dokink,szóval kérdezz rá.
2011. jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Elég régen vannak már gondjaim,állandóan puffadok,szokott fájni a hasam,bélgörcseim is vannak,szval úgy érzem,hogy valami a beleimmel nincsen rendben.A székelési szokásaim sem normálisak.Nem tudom...az igazsághoz az is hozzátartozik,hogy fogamzásgátlót szedek,nem tudom ,h ez okozhatja-e.Mondjuk egy ideje már gyengébbet szedek. Már eléggé elvagyok keseredve,de még nem tudom lesz-e bátorságom belevágni ebbe az egész tükrözésbe,mert egy iszonyatosan félős,izgulós ember vagyok.
2011. jan. 28. 10:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik, hogy elmész egy szakorvoshoz, aki a panaszok alapján eldönti, indokolt-e a tükrözés. Lehet, hogy nem is kell.
2011. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én voltam gyomortükrözésen pár éve mert rá akarták fogni hogy azért fáj a hasam meg megy,mert ideges vagyok,na mondtam h állok elébe nézzék csak meg hsemmi baja sincs mert nem vagyok ideges.Meg is nézték,kiderült semmi bajom és nem idegi alapon megy.Akkor rászántam volna magam a béltükörre mert nagyon idegesitőek ezek a gondok,persze a doki aki csinálta a tükrözést nem akarta,mondta h szerinte nincs olyan bajom ami miatt azt kéne csinálni,aztán egyszer megint gondoltam h nem érdekel csináltatok hátha kideül valami,erre mentem időpotot kérni beutaloval,a doki meg 1 honapig nem melozott valamiért.Na mondom ez jel vagy nem tudom.Aztán most megint rosszalkodik a hasam és mivel melo elött állok jo lenn tisztázni mi is van föleg h nem szerenék melo melet betegeskedni mert kivégnak mint macskát..ni.Szóval nehéz dolog.Nekem a leleteim jok a gyomortükrözés rendben a dokik nem gondolják h szükséges lenne(a dolgok alapján amiket megbeszéltünk,panaszaim,vélemyénye a sokiknak).

Annyit hallottam hogy jobb ha nem altatanak mert ha valami nem stimmel akkor azt te érzed,azaz ha megsértenek bent valamit.Viszont ha altatnak nem.Én ha csináltatok majd akkor tuti h nem kérek altatást.Ui:szedek fogamzásgátlot 10 éve,most mondta a soki h kéne szünet,igazábol 5 évente kéne 3 honap a vicc h egyik doki ajánlja másik nem.Én ugy vettem észre h lehet h igy az évek folyamán több bajom is van tőle,de nem biztos h a gyogszernek tudhato be de elég sok a gyanus dolog.Most fogom szüneteltetni,a legjobb lenne ha avval megszünnének ezek a panaszok,ki kivánkozik béltükrözésre.

2011. jan. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Hát nagyon bátor vagy, hogy altatás nélkül akarod végig csinálni a végbéltükrözést. Képzeld csak el, több méter csövet dugnak fel. Nem tudom ki az a hülye aki olyanokat terjeszt, hogy ha baj van akkor legalább érzed. Ha megsértene valamit, azt a doki is észrevenné.
2011. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!