Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem jár egészségügyi...

Miért nem jár egészségügyi ellátás?

Figyelt kérdés

Korosodó vagyok,60 fele 35 éves munkaviszonyom van. Jelenleg álláskereső vagyok ,semmilyen ellátást nem kapok,beteg vagyok 40% rokkantra vettek.

Miért nem jár orvosi ellátás? Most akkor dögöljön meg az aki nem tudja fizetni az ellátást?

Jelenleg még van egy "kis spórolt pénzem és azután? nem tudom............mire számíthatok.


2011. jan. 29. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Kérdező!


Ha nincs munkahelyed és nem vagy regisztrált munkanélküli sem, akkor magadnak kell fizetned az önkéntes eü-járulékot!


Az APEH-irodákban kell regisztráltatnod magad (10T1011 nyomtatvány kitöltésével)...

Vidd magaddal az irataid és az Adóazonosító Kártyád is.


2010-es évben 4950 Ft/hó összeget kellett fizetni, és ezzel biztosított leszel.


Tudj róla, hogy visszamenőleg is be kell fizetned az elmaradásaidat, ha eddig nem fizetted, mióta megszűnt a munkaviszonyod illetve a munkanélküli járandóságod...


Ha szociálisan rászorult vagy, akkor az Önkormányzatod igazolásával az eü-járulékodat az Önkormányzatod fogja fizetni!


Mindenképpen gyorsan intézd el, mert ha az OEP-veszi észre, hogy nincs utánad sehol eü-járulék fizetve, akkor a visszamenőleges díjakon kívül még büntetést is fizethetsz (mivel ez ADÓ-nak minősül, ezért az adóhátralékok büntetése vonatkozik rá).

2011. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Dögöljön meg az, aki azt kitalálta! Én másfél éve nem fizetek tb-t, mert nincs munkahelyem, persze így hogyan is fizetné az ember?!! Én biztosan nem fogok fizetni visszamenőleg! Rohadjon meg az, aki kitalálta ezt!
2011. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

"...Dögöljön meg az, aki azt kitalálta! Én másfél éve nem fizetek tb-t, mert nincs munkahelyem, persze így hogyan is fizetné az ember?!! Én biztosan nem fogok fizetni visszamenőleg! Rohadjon meg az, aki kitalálta ezt!..."

====== ======= ======= ====== ====== ===== ===== =====


Muszáj fizetni, ha tetszik, ha nem... 8-[[


Én például a két gyerekem után fizetem (19 és 20 évesek), akik még tanulnak, de mivel már nem nappalin, így utánik is fizetni kell az önkéntes eü-járulékot!

Senkit nem érdekel, hogy semmi keresetük nincs!...


Megteheted, hogy bemész az Önkormányzathoz és a jövedelmed alapján (ami nincs!) kéred, hogy ők fizessék!


Vagy ha regisztrált munkanélküli vagy, akkor az állam fizeti helyetted (visszamenőleg persze nem!)...


Azért gáz, ha nem fizeted, mert akkor az EÜ-ellátás díját kiszámlázzák ha megbetegszel, ami bizony nem kevés!


...És mivel ez ADÓ-nak minősül, ha nem fizeted, akkor kamatos-kamatokkal +büntetésekkel kell majd kifizetned visszamenőleg a hátralékodat, hiába nem voltál beteg az eltelt másfél év alatt!!!

2011. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem fogok fizetni visszamenőleg, rajtam nem keres többet ez a szar állam!! Úgy néz ki összejön egy meló, minél előbb elmegyek innen külföldre, aztán be........k!!
2011. jan. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%

Ha valaki összetöri a kocsiját és nincs biztosítása, senki nem csodálkozik ha nem fizet a biztosító.

Miért meglepő, hogy nem fizet az egészség BIZTOSITÁS, ha nem fizeted a biztosítási díjat?

Ez ugyanúgy egy biztosítás mint a casco meg a lakásbiztosítás.

2011. jan. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Vajon azok akik nem dolgoznak és egész nap a kocsmában isznak /tudják kikre gondolok/ azok, hogy kaphatnak orvosi ellátást? Ha berúgnak össze-vissza verik egymást mentőt hívnak ki fizeti ki? Akkor ez, hogy is van a magyar dögöljön meg?!
2011. jan. 30. 09:16
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az első válasz adó kimerítő válaszát.
2011. jan. 30. 09:22
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

"Ha valaki összetöri a kocsiját és nincs biztosítása, senki nem csodálkozik ha nem fizet a biztosító.

Miért meglepő, hogy nem fizet az egészség BIZTOSITÁS, ha nem fizeted a biztosítási díjat?

Ez ugyanúgy egy biztosítás mint a casco meg a lakásbiztosítás."


Ez a kettő dolog azért nem ugyanaz! Autót nem veszek, ha nincs pénzem fenntartani, azt kész! De ennyi erővel akkor kihalhat nyugodtan a magyar nép! Ezt is csak azért találták ki, hogy még jobban lehúzzák a népet! Lassan a levegőért is fizetnünk kell? Soha nem jártam orvoshoz, az adót meg mindent tisztességesen fizettem, amíg dolgoztam! Mivel megszűnt a munkaviszonyom, s nem kellek sehova sem, akkor pusztuljak meg, ha netán orvosra lenne szükségem?


Az meg a másik, hogy a büdös csőcselék cigány népnek meg ingyen doki ingyen gyógyszerrel! Jaj, mert szegények nem dolgoznak, mi lesz velük?? Közben meg full extrás autóval járnak!! Ez csak egy példa a sok közül!

Önkormányzat nem segít, már beszéltem velük! A párom "sajnos" túl sokat keres... No komment...

Tönkretett mindent itt az a mocskos kormány!


Bocsánat kérdező, de nagyon felhúztam magam!

2011. jan. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Mivel megszűnt a munkaviszonyom, s nem kellek sehova sem, akkor pusztuljak meg, ha netán orvosra lenne szükségem? "


Ez a világ sok országában így van. Pl: USA

2011. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az USA-ban vannak biztosítások amit idejekorán fizetnek ha valami gond van,de itt a közösbe fizettünk.Én egyedül neveltem /gyerektartás nélkül/ fel a 2 gyerekemet,3 másodállásom volt amiből ugyan úgy levontak mindent befizetni valót.
2011. febr. 1. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!