Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A térd fáslizásánál a térdet...

A térd fáslizásánál a térdet mennyire kell behajlítani?

Figyelt kérdés
A térdemet akarom befáslizni mert megölte a biciklim és nem bír el a jobb térdem. Csak nem tudom mennyire hajlítsam be a térdem mert ha teljesen ki van nyújtva akkor behajlításnál szétmegy a fásli vagy nemtudom...
2011. jan. 29. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyújtsd ki és fáslizd be úgy, mert az az alaphelyzete, ahol pihenni tud. Fáslizás után pedig tartsad továbbra is kinyújtva, akkor nem megy szét, és továbbra is tud pihenni. És feküdj sokat vagy polcold fel ülve a lábad, járás közben meg inkább sántikálj. Éjszaka különösen jól tud gyógyulni.
2011. jan. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nekem úgy kell, hogy tudjak biciklizni. Szóval szorítsa a térdemet hogy ne essen szét vagy ne legyen semmi baja de hagyjon mozogni is. BMX-ezem amúgy szóval nem csak sima tekerésről van szó.
2011. jan. 29. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor először ne biciklizzél egy ideig, amíg megjavul, és közben valamelyik gyógyászati segédeszközboltban vagy patikában vegyél térdgumit, azt használd a biciklizéshez, amikor rendbejött a térded, de csak akkor. Sportolásra nem való a fásli, én azt hittem naiv fejjel, hogy pihentetni akarod, mielőtt szétmegy egészen és örökre. Jól vigyázz, sok minden meggyógyul egy emberben, de az elkopott térdízület soha! Azzal életed végéig együtt élhetsz. Nem is tudom, hogy mehet szét a biciklizéstől a térd, valamit nagyon rosszul csinálsz. Mondjuk rossz áttételt használsz. Keress egy edzőt, aki megnéz téged, és megmondja, mit változtass. Hidd el, megér egy pár ezer forintot, hogy maradjon térded. Én elég sokat és hosszan biciklizem, és a térdem még csak akkor fájdult meg, amikor rosszul beállított SPD-t használtam. Nem szabad ilyennek történnie, ez nem futás vagy foci.
2011. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha nem javul megnézetem. Mármint ha újra elkezd fájni. De most javult fáslival.

De hidd el BMX-ezéssel mindent szétlehet cseszni.

http://www.youtube.com/watch?v=91tde3iv8IQ csak nézd meg őt :D

2011. jan. 29. 23:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de nem nézem, és ha tönkre akarod tenni magad, a te életed, én szóltam. Majd beszélgessünk húsz vagy harminc év múlva.
2011. jan. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy figyelmeztetsz én felfogtam, hogy mire vállalkozok. És majd beszélhetünk, szerintem elég 5 év :D
2011. jan. 30. 08:20
 7/8 Bok Globule ***** válasza:
Helló! Hát letelt az öt év. Mi újság van azóta? :)
2016. szept. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Én is ezt kérdezném, azóta plusz még egy év eltelt, mivan veled?

Most törtem össze magam deszkával, ugyan ebben a szituban vagyok.

2017. ápr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!