Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem tiltják be az...

Miért nem tiltják be az antipszichotikum-okat minél előbb? (Csak a gyógyszer-lobby miatt? )

Figyelt kérdés

Az antipszichotikum súlyos mérgek. Nincs belőlük jó és rossz, mint súlyosan tönkre teszi a használóját, teljesen testileg és lelkileg is a legtöbb szinten. Rosszabb, mint bármelyik (kemény) drog, több mellékhatás, sokkal-sokkal kevesebb pozitív hatással. Csak súlyos drogosok szedjék, akiknek már úgy is mindegy és akkor is csak kiegészítő drognak.

Egy orvosok által felírt méreg drága (persze doboz díjas, egy doboz:300 Ft.) erős drog.

A kellemes hatásokra ne nagyon számítson a használó, de minden, ami LSD, Heroin és más kemény drogok mellékhatása az meglesz. Én 5 felnőtt kori füvezésen kívül soha sem drogoztam, de egy jó barátnőm minden drogot végig próbált és ő ecsetelte melyik antipszichotikum melyik drog mellék hatásait produkálja. 6+ antipszichotikum után tudom, a gyógyszer lobbi kitolt már megint velünk. Amikor a gyógyszer valódi (nem támogatott) árának megfelelő összegért pszichológushoz jártam, a világon a legjobban voltam.

Antipszichotikum-mal meg többször kórházban, na köszönöm!

Tiltsák be az antipszichotikum-okat minél előbb!


ui.: Ötven ember részletes véleményét ismerem, a cukorbetegség a legenyhébb mellékhatás.


2011. jan. 30. 15:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%

Vannak emberek akik inkább cukorbetegek lesznek, mint skizofrének vagy dühöngő elmebetegek. Mert az sem olyan túl jó és kár ide keverni a drogosokat, nem nekik találták ki.


És ugye a kérdésnek semmi köze a Szcientológiához?

2011. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

"Vannak emberek, akik inkább cukorbetegek lesznek, mint skizofrének vagy dühöngő elmebetegek."


Cukorbetegek lesznek és skizofrének dühöngő elmebetegek, az sem olyan túl jó. Mert én még csak antipszichotikum hatására lettem csak az, elhagyták (sürgösségi ellátástvégző orvos javaslatára elmúlt, ua. gyógyszert választották újra (más néven) ua. a tünetek jöttek elő.

Kedves kis mellékhatás. A mellékhatások az antipszichotikumoknál a széles(mellék)hatás spektrumuk miatt a teljes elmebaj skáláját lefedik.


"kár ide keverni a drogosokat, nem nekik találták ki."


Rengeteg (ex)drogos skizofrén. Bár tévedésnek bizonyult hogy a drog skizofréniát okoz. Viszont a skizofrének sokszor droghoz nyúlnak.


"És ugye a kérdésnek semmi köze a Szcientológiához?" Miért? Amúgy semmi.

2011. febr. 16. 06:25
 3/21 anonim válasza:
59%

Egyrészt: kiváló eszköz a rabláshoz: előállítási költsége alacsony, de mire kikerül a patikákba, egy dobozért akár 50 ezer forintot is elkérnek. Ravasz módon ezt nem a betegektől kérik, hanem az adófizetők zsebéből csalják ki, a betegek "gyógyítására" hivatkozva.


Másrészt: súlyos hozzászokást okoznak, így biztosítva lesz az életen át tartó "gyógyítás" (értsd: rablás).


Harmadrészt: statisztikák igazolják, hogy az antipszichotikumok jelentősen lerövidítik az életet (halálozási rátát megtöbbszörözik).


A megvakulás, maradandó rángatózás, antipszichotikum indukálta pszichózis, félrenyelés fulladással, hirtelen szívhalál, stb. pedig "mellékhatások", gyorsabban kipurcan a kedves beteg.


Az alapbetegségekre (pl. skizofrénia) hosszabb távon csak negatív hatással vannak.

2011. márc. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%

Antipszichotikumok


Az antipszichotikumok magyar jelentése: pszichózis elleni gyógyszerek. Régi elnevezésük: neuroleptikumok. A neuroleptikum magyar jelentése: „idegbénító”

Az antipszichotikumokat leggyakrabban szkizofrénia kezelésére alkalmazzuk. Az ötvenes évek óta használjuk.

A hagyományos antipszichotikumok blokkolják az agy posztszinaptikus dopaminreceptorait, ezzel a hatással magyarázható a gyógyszerek antipszichotikus hatása, a gyógyszerek egyéb receptorokra (az agy szinte összes területén) kifejtett hatása pedig a gyógyszerek mellékhatásait okozza.


Az antipszichotikumok leggyakoribb mellékhatásai:

– Akut dystonia

- Gyógyszeres parkinsonizmus

- Akatízia (extrém erősségű pszichomotoros nyugtalanság)

- Tardív dyscinesia

- Endokrin mellékhatások

- Anticholinerg mellékhatások

- Egyéb mellékhatások (hormonális zavarok, hízás, impotencia)

- NMS (halált okozó sokkos állapot)

- Látási érzékcsalódások

- Pszichózis

- Orthostaticus hypotonia (felállás közbeni hirtelen vérnyomásesés)


Ápolói, gondozói feladatok az antipszichotikum-terápiában


Rendszeres vérnyomás-, pulzus-, hőmérséklet-ellenőrzés, tekintettel a gyógyszerek mellékhatásaira, mint például a hypo- illetve hypertóniás készség, tachycardia,

szívritmuszavar, NMS. Rendszeres testsúlyellenőrzés az elhízás és ödéma veszélye miatt.

A mozgás, a mimikai készség, a beszéd megfigyelése a súlyos mellékhatások időbeni észlelése érdekében .



Mérgek, és tényleg az egész a pénzről szól.

Egyetlen darab tablettáért gyakran 2000 Ft-ot is kérnek (pl. Zyprexából (a piacra dobása: 1999), Abilify-ból (ez 2004-es). Ezt a TB fizeti 99,5 százalékban. A betegnek (vagy akit annak mondanak, 10 perc beszélgetés alapján a pszichiátriai gondozóban) 5-10 forintjába kerül darabja.

Persze vannak régebbi, olcsóbb szerek is még használatban (pl. a Truxal és a Haloperidol az ötvenes évekből, vagy az 1977-es Tiapridal), de ezek helyett általában a modernebb, "kevesebb mellékhatást okozó" szereket szokták inkább felírni.

2012. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Hát ez durva, hogy ennyi szart felírnak az embereknek, de az még durvább, hogy még ilyen régi cuccok is piacon vannak! Velem Tiapridalt szedettek 3 hétig, semmivel nem voltam jobban, de reszkettem, mint a kocsonya. Meg gondolkodni is alig bírtam, 3 napja nem szedem, semmi remegés, persze a betegtályékoztatóban benne van, ha remegést tapasztalsz, adnak hozzá parkinson kór elleni gyógyszert. Na szép mellékhatásokra gyógyszert, akkor majd annak a mellékhatásaira megint valamit?
2013. ápr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
Akinél skizofréniát diagnosztizáltak, és az antipszichotikumoktól (vagy más, a skizofréniát kiváltó ok, pl. kannabisz-használat megszünése miatt) tünetmentes, annak fél-egy éves gyógyszerezés után meg kell próbálni fokozatosan csökkenteni, majd elhagyni a "gyógyszert". Ezzel szemben a pszichiáterek mit csinálnak? Szemedbe hazudnak, hogy majd "csak egy ideig" szedetik, "ameddig szükséges", miközben évek telnek el, és eszük ágában sincs leállítani az antipszichotikumról, életed végéig szedetik veled, hogy "nehogy visszaess" a pszichózisba. Az viszont szintén tény: hogy minnél hosszabb ideig kezelnek vele, elhagyás után annál nagyobb lesz a visszaesés valószínűsége. Tehát azt javaslom minden "kezelt betegnek", akik tünetmentesek, hogy fél év, egy év után kérjék a doktorukat, hogy írjon fel kisebb dózisú gyógyszert, majd az elvonási tünetek súlyától függően csökkentsék maguk is úgy, hogy a felírt pirulákat egyre ritkábban vegyék be. Először a napi adagot, másfél naponta, aztán ha sikerül túllenni az elvonási tüneteken, és stabilizálódsz, akkor 2 naponta, majd 2.5 naponta, 3 naponta, stb. Míg végül sikerül elhagyni. Igyekezzetek túltenni magatokat ezektuán az elvesztegetett éveken, és azon a közönyön, motviálatlanságon, amit a betegség és az antiszpcichotikumok közösen okoztak. Azon a csalódáson, hogy a dokik átvertek, hogy gyógyítanak, mikor hiába vagy tünetmentes, a szemükben csak "gyógyszerszedés mellett tünetmentes kezelt beteg" lehetsz életed végéig, gyógyult nem. És kezdjetek új életet, a pirulák nélkül. Sok sikert!
2013. nov. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
Van, aki skizofréniára Invega-t szedett, és az elhagyás után sok hónappal olyan feszültnek és tompának érezte az agyát? Na én így vagyok most, és nem tudom, hogy még az Invega nélküliség okozza, hogy míg 4 éven keresztül én marha szorgalmasan szedtem és "vártam, hogy meggyógyulok", a dokik szerint, akik a képedbe hazudnak, hogy csak egy ideig kell szedned, amíg jobban leszel, de életed végéig szedetni akarják, minden más színtiszta hazugság! Szóval 4 éven keresztül okozhatott olyan elváltozásokat az agyban, hogy nélküle most ezért vagyok ilyen agyilag zokni. Valakinek hasonló tapasztalata?
2014. márc. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én azért írok, mert én a létező szinte összes antipszichotikumot szedtem, nem nagyon volt más választásom. Egyrészt tényleg rosszul voltam az elején, de nem hallucináltam, sőt még kezelhetetlen se voltam.

Három gyógyszerelési periódusom volt: az első 2-3 hónap, a második 1,2 év, a harmadik meg 3-4 hónap. Nos ez utóbbiról szeretnék írni: Nem tudom kinek mi a véleménye, mindenesetre keveset lehetett - és talán még most is, bár mostanában nem nagyon foglalkozom a témával- olvasni az antipszichotikumok okozta személyiség-és magatartásváltozásokról. Azt érzem, hogy a "színek" az életből eltűntek, minden egyforma, kicsit érdektelen is vagyok a dolgok iránt, és ami azt illeti eléggé passzív is . A szociális ingerekre már nem tudok úgy reagálni mint azelőtt úgy érzem. Biztos, hogy a gyógyszer hatása, mivel előtte ez nem volt. A dolgok élénkek voltak, és azt éreztem, hogy jobban tudom "fogni az adást". Egyszerűen nem érdekelnek dolgok, nem tudok belemélyedni dolgokba, örülni se nagyon tudok dolgoknak, de nem is szomorít el semmi nagyon. Érdekes lenne, ha valakinek lenne hasonló tapasztalata, mivel eddig nem találtam semmit a neten.

Ezek a hatások, ez a "függöny" hatás csak az utóbbi Haloperidol nevű gyógyszertől van, az előzőeknek is volt ilyen hatása, de a szedésének abbahagyásával elmúltak.

Az

2014. márc. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi: felfogom az írott szöveget, de a hallott szöveget kevésbé, és reagálni meg végképp nincs kedvem rá, nem is tudnék, mivel lelassult az agyam.
2014. márc. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezekkel a hivatalosan is mérgekkel (két keresztes gyógyszer = méreg), hogy tönkreteszik az embereket.

A lobotómiát (ami közben az agyból nagyjából össze-vissza kivágtak részeket) betiltották, mivel embertelennek tartották, és ezután kellett valami pótló megoldás.

Ez lett véletlenszerűen a neuroleptikum (idegbénító). Mostani neve szerint antipszichotikum.


Azért véletlenszerűen, mert a háború után egy testi betegségre kísérleteztek egy szerrel, és észrevették az ápolók, hogy az addig teljesen normálisan viselkedő betegek, mintha megőrültek volna. Éjszaka az ágyaikon ugráltak a kórteremben, meztelenül mászkáltak, ingerültek voltak...


Ez volt a Thorazin (a magyar változat neve: Hibernal), innen indult ez az egész sz@rság.


Viszont közben egyesek sok pénzt kerestek-keresnek rajta, és ez a "lényeg".


A korabeli reklámok ezt nagyon "szépen" bemutatják:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


A kisgyerektől kezdve, a terhes nőn és az az idős emberen át, az őrjöngő betegig bezárólag mindenki szedje csak a thorazint.


Ma már nyilván őrültnek nevezné egy pszichiáter azt, aki ez mondaná, nemhogy reklámozná.


Nekem konkrétan azt mondta az egyik, hogy régen nagyon sokat írt fel (ezt hibernal néven), de akkor még nem voltak normális gyógyszerek. Ez teljesen tönkreteszi a szervezet.

Akkor az jutott eszembe, hogy vajon, ha él még ~30 évet, akkor is azt fogja mondani a mostani szerekre, hogy

régen sokat írt fel belőlük, de akkor még nem voltak normális gyógyszerek?

2014. márc. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!