Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem tiltják be az...

Miért nem tiltják be az antipszichotikum-okat minél előbb? (Csak a gyógyszer-lobby miatt? )

Figyelt kérdés

Az antipszichotikum súlyos mérgek. Nincs belőlük jó és rossz, mint súlyosan tönkre teszi a használóját, teljesen testileg és lelkileg is a legtöbb szinten. Rosszabb, mint bármelyik (kemény) drog, több mellékhatás, sokkal-sokkal kevesebb pozitív hatással. Csak súlyos drogosok szedjék, akiknek már úgy is mindegy és akkor is csak kiegészítő drognak.

Egy orvosok által felírt méreg drága (persze doboz díjas, egy doboz:300 Ft.) erős drog.

A kellemes hatásokra ne nagyon számítson a használó, de minden, ami LSD, Heroin és más kemény drogok mellékhatása az meglesz. Én 5 felnőtt kori füvezésen kívül soha sem drogoztam, de egy jó barátnőm minden drogot végig próbált és ő ecsetelte melyik antipszichotikum melyik drog mellék hatásait produkálja. 6+ antipszichotikum után tudom, a gyógyszer lobbi kitolt már megint velünk. Amikor a gyógyszer valódi (nem támogatott) árának megfelelő összegért pszichológushoz jártam, a világon a legjobban voltam.

Antipszichotikum-mal meg többször kórházban, na köszönöm!

Tiltsák be az antipszichotikum-okat minél előbb!


ui.: Ötven ember részletes véleményét ismerem, a cukorbetegség a legenyhébb mellékhatás.


2011. jan. 30. 15:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%

Ezekre tanácsolják a szedését az 1960 körüli reklámok:

Őrjöngés ellen. Hányingerre, hányásra, kisgyermekeknek és terhes nőknek. Szédülés ellen. Szülő anyáknak terhességi fájdalmakra, szülés közbeni légzési nehézségre. Hallucinációkra, téveszmékre, meg lehetőleg mindenre.

2014. márc. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

A saját tapasztaltaim (hátha segít valakinek):


A szociális fóbia bénít le emberek közt. Ez egy szörnyű állapot.

Sokkal jobb lenne, ha arachnofóbiám lenne, mert akkor csak a pókokat kellene kerülnöm, nem az embereket.


Azért is szedtem mostanra már ~30 különböző szert a betegségeimre, és jártam terápiára is, hogy hátha segítenek, és élhetek.


Ezért voltam képes tízfajta antipszihotikumot is szedni, pedig semmilyen pozitív hatásuk nem volt. Viszont súlyos "mellék"hatásokat okoztak.

Ezeket paranoid zavarra írták fel, mert csak arra lehet, bár nálam nem állnak fenn a betegség diagnosztikai kritériumai.


3 különböző súlyos látászavart (az Amitrex kettőt, a Zyprexa, továbbá a Tiapridal egyet), akatíziát (azaz erős pszichés-motoros nyugtalanságot, az Abilify), 25 kg hízást (Zyprexa), emelkedett inzulin szintet (Zyprexa), ki tudja milyen maradandó agyi károsodásokat (mindegyik), egyszer csak egyenes lábakkal tudtam járni (hirtelen kialakuló izomtónuszavar, az Amitrex miatt), szédülést (több is), 90-es nyugalmi pulzust, ami 1-2 másodperc alatt 130-ra felugrott egy minimális mozdulatra, és úgy éreztem mindjárt meghalok (Truxal), az egyik szer 150-es alappulzust is okozott (Leponex), helybenjárást és zihálást órákon keresztül (Invega), elviselhetetlen feszültséget, napi 2-3 órás alvással (Ripedon), aminek egy öngyilkossági kísérlet vetett végett, amikor is 4 és fél napig öntudatlan állapotba kerültem, ebből 3-at toxikológián feküdtem, de túléltem.

Quetiapin orion (és Ketilept, de erőltették a Seroquelt is, mindnek quetiapin a hatóanyaga): Egyik pillanatról a másikra, véletlenszerűen előjövő keringésszétesést, ami egyszerre állt hipertóniából (~162/133-as vérnyomás), tachycardiából (150-164-es pulzus), aritmiából (szívritmuszavar), és enyhe isémiából (oxigénhiányos állapot a túl gyors szívverés miatt). Mindez súlyos halálfélelem kíséretében. És ezt a hatóanyagot erőltette sok pszichiáter, mert elvben (két hétig) nyugtató mellékhatása lehet. Nálam nem volt. Viszont halálfélelem, kórházban fekvés, mentők kihívása volt helyette. Továbbá állandó jelleggel még ezeket okozta: a bal karom teljes lezsibbadását alvás közben, olyan szintű szájkiszáradást szorongáskor, hogy nem tudtam tőle beszélni, mert a nyelven rátapadt a szájpadlásomra, szédülést, teljes orrdugulást, ortosztatikus hipotóniát (felálláskor jelentkező nagymértékű vérnyomásesés, ami az agy véráramlásának csökkenéséhez, ezáltal szédüléshez vezet).


És erre írta az azóta kényszernyugdíjazott főorvosnő a gondokozóban, hogy nem hajlandó elfogadni antipszichotikumot. Továbbá azt is, hogy fél tőlük.


Miután 10-et kipróbáltam, és ezeket okozták, szerintem ezen nem lehet csodálkozni.

Ha valakinek megégeti a kezét egy rezsó

fűtőlapja, az sem akarja többször rátenni a kezét a forró fémlapra (pl. a gyerekek is így tanulják meg a dolgokat).

2014. márc. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy:

Ha valaki kezelhetetlen (önkívületi dühöngés), vagy az állapota azt indokolja, hogy nincs más megoldás, akkor felírják.

Vannak a "mellékhatások", amik sok esetben a főhatás: egy szert bevisznek, amit a szervezetnek le kell győznie, eközben "mellékhatásokat" produkálunk, ami valójában a legyőzéssel járó hatások, és ez a valódi hatás.

Én is szedtem, bár kis dózisban, és nem tapasztaltam ilyen súlyos mellékhatásokat, de azért én aludtam olyan napi átlag napi 6 órát az éjszakai alváson felül (össz: 14 óra/nap legalább), túlsúlyos lettem (30 kg felesleg), illetve a vérnyomásom nekem is megugrott, és szívritmuszavarom is volt. Ez bizonyíthatóan a gyógyszerek mellékhatása volt, mivel mire elhagytam őket, ezek egytől egyig megszűntek az összes kivétel nélkül!

Ami probléma, hogy ezeket 1-1 gyógyszeripar által szponzorált tanulmány alapján tartják hatékonynak. A rendelőben a doktornő is csak a tankönyvi dolgokat mondja, illetve ez alapján írja fel a gyógyszereket, de azt csak kevesen ellenőrzik, hogy a szerek valóban hatásosak arra a problémára, amire szedik, vagy sem.

Lehet, hogy a legjobban eladható szert akarták kihozni pl. a skizofrénia, vagy depresszió kezelésére, és ez alapján lefuttattak egy "tanulmányt", hogy azért mégis legyen benne valami, de ezek a tudományos kritériumoknak nem minden esetben felelnek meg.

A legnagyobb probléma viszont az, hogy sokan ezektől várják a megoldást pl. motiválatlanságukra, inaktivitásukra, de sokszor pont a gyógyszerek kárhoztatnak tétlenségre. Könnyebb bevenni a gyógyszert. A gyógyszer soha nem volt, nem az, és nem is lesz megoldás az emberek bajaira egyedül. Max. tüneti kezelés érhető el, de embert soha semmi nem fogja helyettesíteni.

Fontosabb lenne a pszichiátriának arra helyeznie a hangsúlyt, hogy az embereket ebben segítsék, nem csak a gyógyszerek bevételében. ez ugyanis maradandó hatás, nélkülözhetetlen, szemben a gyógyszerekkel.

2014. ápr. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Nagyanyám szellemileg teljesen ép, elesett, azért került a kórházba, de triapridalal és haluperidollal majdnem megölték, még időben leállítottuk a gyógyszeradást. (Teljesen antialkoholista.)

Amikor kórházba került csak akkor kezdett el hallucinálni.

2015. febr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Most eszembe jutott, mikor a pszichiátrián felírták az antipszichotikumot, megvettem, és felvágtam a legmagasabban levő polc legeldugottabb részére. :) Azt mondtam, hogy szedem, de tökéletesen megvoltam nélküle is. Jó hatása nem-igen, rossz hatása annál inkább van.
2015. júl. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

Elolvastam az antipszichotikumok tartós szedésekor jelentkező problémákat (és amiket itt olvastam, még csak töredéke annak, amik jelentkezhetnek).Kétségtelen, hogy az egyre modernebb szerek (főleg depo szerek mellékhatásai, külön életminőség romlást előidézni tudó hatása, stb.) fokozatosan csökkennek,de sajnos még határozottan léteznek. Mint pszichiáter, pszichoterapeuta,külön ki vagyok hegyezve ezekre a problémákra. Kétségtelen, sokszor várni kell (depo esetén hónapokat), hogy a mellékhatások fokozatosan visszahúzódjanak, máskor több gyógyszert kell kipróbálni, hogy az lehetőleg testre szabottak lehessenek...

De gyógyszer nélkül: olvastam az 1800-as évek végi, 1900-as évek kórlapjait, és azok szinte más szerűek voltak, mint a maiak. Azért, mert úgy észlelték, hogy 1-2 betegség szakasz megjelenése után a beteg már nem hozható ki a bajból, élete végéig kórházi kezelésre ítélték. Ennek külön komoly adminisztrációja volt. Amikor a 60-as években (tehát majdnem időszámításunk előtti időkben) kezdtem a szakmát, egy vidéki kórházban, akkor kb. 50 akut ágy mellett 200-300 u.n. idült ágyat kellett használni, ami akkor az "életfogytiglani" intézetben levést jelentette. Stb, stb. Ma (pár évtized óta) nagyon sok szellemi munkás, tudós látja el szakmája feladatát, megfelelő gyógyszerelés és pszichoterápia mellett. A jelzett őskorban ez alig volt elképzelhető.

Én nem propagandát akarok itt írni, csak a kérdés másik oldalát akartam bemutatni. Dr. Bódog Gyula

2016. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
34%
az a szomorú, hogy sokan jöttök azzal "skizofrén voltam, de abbahagytam a gyógyszert és azóta jobban vagyok, csak a gyógyszer miatt károsodott az agyam, mert az orvosok hazudtak" nos. ez a legnagyobb marhaság amit kitalálhattok. az orvosok nem hazudtak neked és nem az agyad károsodott kedves válaszoló. pontosabban károsodott, csak nem a gyógyszertől, hanem mert abba hagytad újból (ki tudja hanyadik kísérlet után) a szedését. a skizofrénia gyógyíthatatlan betegség és ehhez még csak meg sem kell nézni a Csodálatos Elme című filmet. elég ,ha az interneten 20 percet utána olvasol. gyógyszer nélkül jó eséllyel 2 hét után a zártra kerülsz, hacsak nem ki se léptél a lakásból és nem hívta rád még senki a mentőt. és ezeket a sorokat nem bántásból írom és nem is általánosítani próbálok. csak ,hogy mások tisztában legyen a kockázatával. én magam is gyógyszert szedek rendszeresen és elég fiatal vagyok, mégis megtanultam, hogy nem vagyok jövőbe látó, mint ahogy se te sem az orvos, hogy megmondja mi vár rád gyógyszer nélkül. viszont a skizofrénia egy komoly elmebaj, amit a történelem során már 1000 példával alátámasztottak, hogy az egyetlen járható megoldást a orvoslás szempontjából a pszichiátria nyújtja ezeknek a betegeknek. lehet hinni csakrákban, szellemekben, vitaminokban, gyógyfüvekben vagy fákban ami tetszik és még egyszer hangsúlyozom nem bántásképp, hanem jóindulatból, hogy mások ne kövessék el ezt a hibát, hogy leállnak a gyógyszerrel. ezért írok és próbálom felnyitni a szemét azoknak akik ide jönnek olvasni... a gyógyszerre nem ellenségként kéne gondolni, hanem egy mankó ként funkcionáló eszköz, amit mások nem látnak, viszont segít. amolyan kisebbik rossz. a betegségről meg nem az orvosod tehet, ezért nem haragudhatsz rá, hogy gyógyszert kell szedned. miért mennél ellene valaminek, ami nem azért jött létre, hogy neked segítsen, hanem te kényszerültél rá a segítségére? ha az orvos elveszít téged, mert felelőtlen vagy, lesz másik beteg akin majd beválik. viszont nem az orvos keresett meg téged a pirulákkal és tömte beléd, hogy bolonddá tegyen. hanem a társadalom próbál neked segíteni, te pedig eldobod magadtól.
2016. nov. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
58%
AZ ÖSSZES ANTIPSZICHOTIKUM EGY NAGY RAKÁS FOS... Én rosszabbul lettem, mikor elkezdtem szedni az Amitrex nevű gyógyszert, mint amikor nem szedtem semmit! Szinte mindennapos szédülés, hallucinációk jöttek, amikor elkezdtem szedni a gyógyszert, FOLYT A TEJ A MELLEMBŐL, pedig nem voltam terhes és nem volt gyerekem sem. Ennyit ezekeről a GYÓGYSZERNEK NEVEZETT FOSOKRÓL! Sokkal jobban vagyok gyógyszer nélkül, csak nyugtatót szedek.
2017. jan. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
52%
èrdekes èn 5 èvig szedtem semmi bajom nem volt tőle.
2017. jan. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Egy orvos nekem egyszer ugy magyarazta az antipszichok elonyet hogy regen a falu bolondja kifejezes onnan alakult ki hogy statisztikus alapon kb minden legalabb szaz fos faluba jutott legalabb egy ember aki megorult. Ez tobbek kozt a skizofrenia elofordulasi gyakorisaga is. Ha barmilyen termeszetes modszerrel meg lehetett volna oket gyogyitani arra elobb utobb rajott volna az emberiseg de nem lehetetett. Ma mar nincsenek tomegevel orultek sem szabadon sem bezarva mert ezek a gyogyszerek bar sokszor valoban igen sulyos aron de magat az agyat megmentik. En magam az elso ot evben nagyjabol azon erveket talaltam ki mint amiket az itteni ellenzok is sokan hangoztatnak es hol szedtem az eppen aktualis gyogyszert hol nem. Ez alatt sokat olvastam utana a legkulonfelebb magyar es idegennyelvu oldalakon wikipediatol forumokon at ujsag cikkekig es lejott hogy ekkora osszeeskuvest csak nem penzelhetnek a gyogyszergyarak ez valoban egy betegseg. Orvosban nagyon en sem biztam. Sajnos van nekik egy buta protokolljuk hogy a paranoias embert meg kell kimelni minden informaciotol ami bennem csak fokozta a paranoiat ea kiterjesztette orajuk is. Ekozben szerencsere egyre hosszabb idokig szedtem valamennyi gyogyszert az elhagyasok kozt igy elkezdtem eszrevenni a kukonbseget magamon es belattam hogy sajnos en erre raszorulok. Aktualis orvosom rugalmassaganak koszonhetoen sokfelet kiprobaltam. Elso harom evben amikor mar folyamatosan raalltam a Fluanxol szamomra teljesen mellekhatas mentes volt. Volt par het amikor 2 ampilla Fluanxol melle fel ampulla Haloperidolt adattam be 3 hetente. Idestova ez volt a legjobb. Kesobb atalltam az Abilifyra ami korabban tobbszor nem sikerult mas gyogyszeres elozmennyel. Ennek az az elonye hogy szinten alig van mellekhatasa es nem oli ki az emberbol a belso motivaciot viszont igy egy ev utan keves otletem van tarsalgasokban hogy mit mondjak hogyan tartsam a beszelgetes folyamat. Abilifyjal kb 3 honapig igen rosszul aludtam, utana beallt. Korabban valoszunuleg tobbszor azert nem sikerult raallni mert nem mindegy milyen gyogyszer urul ki az emberbol ha egyaltalan kiurul es kire mi hogyan hat a kombinaciojuk. Altalanossagok azert vannak. Zyprexa vagy Leponex iszonyatosan hizlalnak. Seroquel altat en spec almomban bevizeltem tole ami eleg egyedi. Invega par napi szedese utan mar olyan elvonasi tuneteket okozott hogy korbe korbe jarkaltam es nem tudtam megallni. Leponex vagy Seroquel elvonasa a keringest bantja. Leponextol ovnek mindenkit akit lehet nekem azzal voltak a legrosszabb tapasztalataim. Szedesekor 6 kulonbozo mellekhatas: egyensulyvesztes, sperma beragadt es begyulladt a herem, kozelre nem tudtam fokuszalni azaz olvasni, parkinsinismus ami miatt irni sem tudtam, nyalfolyas, eveskor szaj szarazsag hogy minden egyes nyeleshez egy kortyot innom kellett. A Leponexrol valo leszokas pedig azert gyakorlatilag eletveszelyes mert ugyanazt a neurotranszmittert emeli meg az elhagyaskori visszarugasi hatas a vegetativ idegrendszerben, mint a sziriaban is bevetett szarin ideggaz es ez infarktust es legzes leallast okozhat tul gyors elhagyas eseten. Ez meg az utolso fel szem kettetort kb 6mgjanak elhagyasanal is elojott es 150mg a terapias adag...
2018. szept. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!