Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosoknak mindent lehet?

Az orvosoknak mindent lehet?

Figyelt kérdés
El kellett vinnem a gyerekemet egy szakrendelésre. Heti kétszer rendel elvileg a doki, kiírás szerint 7:00-13:00-ig. Nos többször kellett mennünk már, s a doki csak 8:30-9:00 óra felé érkezik meg. Betegek tömkelege vár mindig rá. Mai nap is mennünk kellet, kiderült, hogy nincs rendelés. A kartonozóban közölték , hogy pedig már hétfő óta ki van írva.. Mondom sajnálom, de vidéki vagyok. Erre nem mondott semmit. Mélységesen fel vagyok háborodva, mert a 4 éves gyerekemmel majd egy órát kellett fagyoskodnunk, ugyanis busszal kellett mennünk. Fordulhatok valakihez ezzel a panasszal?
2011. febr. 3. 10:18
 1/8 anonim válasza:
100%
Megkérdezted tőle, hogy miért szokott késni? Ezt javasolnám elsőnek. Ha nem a munkájából kifolyólag késik, akkor természetesen élhetsz panasszal, mert a munkahelyéről késik el, de ellenkező esetben ciki lenne magadból hülyét csinálni. Szerintem beszélj vele először.
2011. febr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ismerek ott valakit, tőle tudom, hogy van három kisgyereke, akiket nem mindig tud elhelyezni arra az időre, amíg ő rendel. Nos, szerintem ez nem így működik.

Melyik munkahelyen lehet ilyet csinálni? A teljes bérét gondolom meg felveszi.

Idegesít na, hogy -hogy lehet ilyet megcsinálniuk.

2011. febr. 3. 10:26
 3/8 anonim ***** válasza:
hiába kérdezed meg tőle ugyis azt fogja mondani: "betegnél voltam" /ellenőrizd le, hogyan?/Egyébbként én még nem hallottam olyat hogy pontosan kezdene bármelyik is.Ird fel a rendelő számát és ha vinni kell a gyereket előtte hivd fel őket, hogy van-e és mikor rendelés sőt még időpontot is kérhetsz....
2011. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Máskor, mielőtt elindulsz, hívd fel a kartonozót, hogy rendel-e, és hány órától, és kérjél időpontot. Szabadság kivételéhez pedig mindenkinek joga van.
2011. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
folyt: legalábis mi felénk igy müködik...
2011. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elvileg a rendelőbe ki van irva betegjogi képviselő neve akihez panasszal lehet fordulni.Ha több ember is panaszkodik rá akkor megéria dologgal talán foglalkozni.

Azt viszont figyelembe kell venni hogy vannak sürgős esetek amikor az orvost kihivják valahová.Tényleg jó lenne tudni a késés okét,mert aza nem mindegy.Ha jogosan késik akkor feleleges hercehurca az egész.Biztos van tényleg olyan orvos aki visszél a dolgokkal,de ők is emeberek és lehet h nyomos oka volt késni.Sajnos van h ő is beteg vagy épp szabadságon van.Náluk pl.az emberek tiszteletlenek szerintem azzal h 11 ig van rendelés és folyamatosan bepofétlankodnak még utána is,mert látják h még ott vannak betegek.Így nekik is tovább kell betmaradniuk nem egyszer.És sok doki nem csak háziorvos hanem megy ügyelni vagy magánrendelésre és egyebek.11 kor ritkán van vége a rendelének,ennyi ervel az emberek is lehetnének tekintettel az orvosra.Ki az aki a munka végeztével még bent akar maradni plusz egy orát föleg ha már menne haza és dolga van és ki sem fizetik.Legjobb ha az ember odatelefonál h van e rendelés másnap.Nem védem a dokikat,mert tényleg van pár bunko,de azért az embereket sem kell sajnálni.Ajánlanám ha lehet váltsatok orvost.

2011. febr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért az ő munkaidejüket is, rendszeres késésüket is figyelemmel kíséri az intézetvezető főorvos, és szól neki, vagy kirúgja, ha nem tartja be a munkaidejét.
2011. febr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aha,és az én főorvosomat ki ellenőrzi?-mert rendszeresen késik az enyém is.Egyébként kedves kérdező,feleseges ezzel a dologgal foglalkoznod,mert ha szembe szállsz velük,megjegyzik a nevedet és máshol bizony másképp fognak hozzád viszonyulni,és nem a pozitív oldalról beszélek!Szerinted a műhibaperek(ami kicsit problémásabb mint a te gondod)célhoz érnek?Még mindig nagyon sok orvos dolgozik tovább...nem tesznek semmit.Másrészről pedig,én sajnos hetente járok korházba rendelésekre,és én még nem találkoztam olyan orvossal aki ne későn kezdje(legalább 1 órával)a rendelését.
2011. febr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!