Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy vérvétel MINDENT kimutat?

Egy vérvétel MINDENT kimutat?

Figyelt kérdés
Szóval fáj a szívem, meg a tüdőm néha-néha, a fejem pedig lassan 2 éve. Voltam vérvételen, elvileg semmit nem mutatott ki.. Szóval ha valami baja lenne az agyamnak, szívemnek, tüdőmnek, vesémnek, májamnak vagy valami ilyesmi.. Akkor a vérvétel kimutatná?
2011. máj. 4. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Persze. A sok százmilliós CT meg diagnosztikai eszközök csak dísznek vannak, a vérvétel mindent kimutat...

Kicsit használni kéne az agyacskánk, és rögtön rájönnénk, hogy a válasz: nem. Mitöbb, a vizsgálat csak azt mutatja ki, hogy amit konkrétan vizsgálnak, arra mi az eredmény.

2011. máj. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor most kb át**szott az orvos azzal, hogy azt mondta semmi bajom.... ?! :o
2011. máj. 4. 23:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul igen... Nekem is évek óta fáj a fejem, sajnos egyre jobban ráadásul... A vérétellel csak annyit állapított meg az orvos, hogy vérszegény vagyok. Beszedtem a többször 100 db-os vastablettát rá, mégis fáj azóta is... Nem tudom elhinni, hogy nincs semmi bajom, nem normális, hogy heti 3x-4x fáj a fejem, amitől olykor hányok is.

Lassan ráveszem magam egy MR vagy CT vizsgálatra, csak annyira félek az ilyenektől... Amikor a hasamat nézettem meg csak ultrahanggal akkor is olyan dolgot találtak ami miatt meg is kellett műteni. :S

2011. máj. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából én elmennék CT-re vagy ilyesmi.. De az orvos nem küld el, nem ad beutalót semmisem. Kb pont le**arja, hogy mi van velem....
2011. máj. 5. 00:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A vérértékek eltéréséből szoktak következtetni arra, hogy pl. van-e gyulladás vagy valamilyen hiányállapot a szervezetben, ami bizonyos szervek megbetegedésére utalhat, így tudják aztán továbbküldeni a beteget célirányosan. Ha nincs eltérés, attól még lehet betegség, csak jóval kisebb rá az esély. Sajna sok krónikus fájdalom (pl. durva migrén is) létezik, amivel nem ehet mit csinálni. De persze előbb ki kell vizsgáltatni rendesen. Válts orvost, ha nem tetszik a mostani.
2011. máj. 5. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
vagy orvost váltasz, vagy elmész magánhoz. Ennyi tudsz tenni.
2011. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mellkasi fájdalommal kardiológiára ill. pulmonológiára kellene menni, fejfájással neurológia fejfájás szakrendelésre. Ha rendszeresen járna tüdőszűrésre már rég megnyugodhatott volna, hogy minden rendben, vagy kiemelték volna és további vizsgálatokra küldik.
2011. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!