Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érdekelne az a dolog, hogy...

Érdekelne az a dolog, hogy aki fémallergiás milyen vitaminokat vagy készitményeket szedhet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Valszeg ez egyénenként változik. Én csak a fém érintésére vagyok allergiás, szedni vitaminokban tudom.
2011. febr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:( Cak az a baj,hogy a népszerű vitaminokat(pl-béres csepp,supradin stb.)nem tudom szedni, beted v.ok tőle.
2011. febr. 11. 17:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Elirtam bocs! :P
2011. febr. 11. 17:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a fémallergia bőrön keresztüli érintkezésre vonatkozik. Én is allergiás vagyok a bizsukra, de csak bizonyos testrészeim nem bírják. Pl. nyakláncnak el bírom viselni. De én napi szinten szedek ásványi anyagokat, nyomelemeket, és nincs tőle semmi bajom. Egyébként nagyon nem mindegy, hogy egy anyag emésztőrendszeren keresztül, vagy a bőrön keresztül jut be. Gondolj bele, az ásványi anyagok és a nyomelemek (kis mennyiségben) ugyanolyan fontosak, mint a fehérjék, a szénhidrátok, a zsírok vagy a vitaminok. A tápcsatornán keresztül mindenkinek szüksége van ezekre ahhoz, hogy egészséges legyen. De azért kérdezd meg az orvosodat is.
2011. febr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy attól vagy beteg? :O
2011. febr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fémallergia az ugyanolyan rendes allergia mint bármi más. Ha külsőleg a bőrön kiütéseket okoz, akkor bejutva a tápcsatornában is előidézi az allergizáló hatást. A Béres cseppet én sem tudom szedni, mert magas benne a fémanyagtartalom és én is fémallergiás vagyok.

Én nem szedek rendszeresen multivitaminokat, de a kismamáknak való Elevit vitaminkészítményben nincsenek allergizáló fémek ( króm, nikkel )

De én immunerősítőnek ittam aloe vera italt, kristálygombából készült limonádét, vannak kiváló teák melyek sok-sok védőanyagot tartalmaznak pl. a Rooibos teák, és a homeopátiás és gyógynövényes szerek egész tárháza is rendelkezésre áll, és csupa természetes anyagot tartalmaznak.

2011. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!