Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol szedik le a szemölcsöt?

Hol szedik le a szemölcsöt?

Figyelt kérdés
A szemhéjamon van egy szemölcs. Megkérdeztem a háziorvosomtól, hogy hol szedik le, azt mondta a sebészeten, apám viszont azt, hogy a bőrgyógyászaton. Megtudnátok mondani a pontos választ? Pénteken le akarom vetetni, és az lenne a másik kérdésem, hogy hétfőre begyógyulna-e, mert akkor suli. Ami még érdekelne az az, hogy hogyan szedik le, érzéstelenítőt adnak e. Nektek volt már? Milyen gyorsan gyógyult be? Tapasztalatok?
2011. febr. 22. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a szemeden van, szemészetre menjél vele, és igen begyógyul hétfőig.
2011. febr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a börgyógyászaton szedték le. Leégették, de nem is éreztem. Sztem másnap már nem is látszott.
2011. febr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyászaton leszedik, ha nincs a szemgolyóhoz túl közel. Ha a szemhéjadnak nagyon a szélén van, akkor a szemészeten fognak segíteni.

A levétel módja függ a szemölcs pontos helyétől és a fajtájától is. Van, amit érzéstelenítés után egy kis spec. kanálkával kikapnak, másfélét fagyasztanak, megint másokat égetnek, stb. Azt csak az orvos tudja eldönteni, hogy neked milyen szemölcsöd van.

2011. febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. az utolsó kommentelőnek üzenném; a szemölcs a szemhéjam szélén van, és halványbarnás színű. szerinted hogyan szednék le?
2011. febr. 23. 14:29
 5/5 anonim válasza:
Nekem a kezemen volt...Minden használtunk rá, és utánna kb. 1 évig nem foglalkoztam vele és magátol eltűnt :)
2011. márc. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!