Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vért akarnak venni tőlem, de...

Vért akarnak venni tőlem, de én nagyon félek még sosem volt szerintem vérvételem (legalábbis olyan amire emlékeznék). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen most is ahogy rágondolok, kiráz a hideg, remegek összeszorul a gyomrom. nagyon félek. eleve ilyen "fóbiám" van, az erekre, ilyen vérvételes, infúzió,stb-re már ha csak rágondolok, vagy valaki ilyenről beszél egyből rosszul leszek.most is ahogy irom a kérdést xD:S

tippek??

12


2011. febr. 25. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
jó lesz neked 8.ban amikor ezt fogjátok tanulni
2011. febr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én mindig nézni szoktam ha veszik a vért vagy mikor varrtak össze..nemértem ezeket a vér látványától elájulok embereket.

Amúgy mond meg az orvosnak aki veszi a vért hogy közben beszéljen valamiről neked ha ennyire félsz. Csak egy kis szúrás, nem halsz bele. És ne nézz oda mert ha látod akkor még jobban rosszul leszel. És ne görcsölj, ne veszítsd a karod bár ezt úgyis mondani fogja.

2011. febr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
énse értem igazából de egyszerűen most is ahogy olvasom a válaszokat nagyon elkezdtem parázni de nemtudom miért..de köszönöm am a válaszokat:))
2011. febr. 25. 18:23
 4/8 A kérdező kommentje:
igazából a vértől nem vagyok rosszul, csak az ilyen erek, belső szervek,ilyesmiktől...
2011. febr. 25. 18:24
 5/8 anonim ***** válasza:
és a vérvételnek mi köze az érhez meg belső szervekhez? :D tényleg hidd el, semmi baj nem lesz, de mondjuk ha velem ez lenne sztem nagyon sokat segítene a zene. tegyél fel fülhallgatót és nyomj be vmi zenét hátha attól megnyugszol és észre se veszed hogy már készen is vannak :D
2011. febr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
csak irtam h azoktól is "undorodom",azokhoz hasonloan ettől is rosszul leszek :) am köszi a tippet:)
2011. febr. 25. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Gondolj közben arra, hogy egy fogorvos vagy egy nőgyógyász még mindig sokkal rosszabb lenne... XD

Nem egy jó dolog, de észre se fogod venni. A lényeg, hogy utána jó erősen szorítsd vagy 10 percig a vattát, akkor nem is kell nagyon látnod a vért (ami általában csak egy kis pötty), meg nem lesz egy nagy véraláfutás se a helyén. :D Ne nézz oda amúgy tényleg, ha kell, csukd be a szemed, amúgy meg szokj hozzá, lesz még sok ilyen az életedben, de az oltásokat túlélted, meg fogod is még asszem, az rosszabb élmény nálam.

2011. febr. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak ne nézz oda, és akkor nem látsz semmi olyat, amitől kirázna a hideg. Számold a csempéket a falon, vagy nézegess akármi mást, csak ne a vérvételt és ne az asztalkát ahol a mindenféle vérvételi eszközöket tartják. A tűre se nézz rá, és akkor nem lesz baj.


Egy gumiszalaggal elszorítják a karod, majd megkérnek hogy szorítsd ökölbe a kezed. A szúrás egy pillanat, egy pici csípést érzel és kész. Nem is fájdalmas dolog ez, inkább csak olyan nem kellemes és semmi több.

2011. febr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!