Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sav - lúg szembe kerülése...

Sav - lúg szembe kerülése esetén hivatalos teendő, illetve GYAKORLATBAN kinek mi a véleménye az ilyen sérülés ellátásáról?

Figyelt kérdés

Tiszteletem!

múlt héten volt egy elméleti vitám néhány barátommal, a főcímben megadott témáról. lényegében sav szembkerüléséről volt szó, amit 'hivatalosan' megfelelő enyhén lúgos kémhatású oldattal közömbösítünk. Ok, ez az elv. szerintem pedig, ha ilyen baleset történne velem, ennek ellenére én bő vízzel mosnám ki a szemem. felmerült érvek voltak ez ellen, hogy kénsav vízzel erősen exoterm reakciót ad. szerintem ezen nem ront a víz, hiszen a szemem is nagy nedvességtartalmú, tehát a reakció mindenképp megindul, a hideg víz viszont ez esetben jó hőelvonó lenne.

a másik érv az volt, hogy a víz nem semlegesíti a savat, viszont bemossa a szem mögé, nagyobb felületen károsít.

itt kevésbé voltam biztos a válaszomban, de szerintem nagy mennyiségben felhígítja annyira a szembe került savat, hogy az már híg formában gyakorlatilag már jelentéktelen legyen.

ezeket le lehet vetíteni persze bőrre került kénsav esetére is, ahol először le kell törölni a vegyszert, és csak aztán lemosni. persze itt is az a véleményem, hogy bőséges vízzel (ha az hamar a rendelkezésemre áll, hisz lehet gyorsabban le tudnám törölni, és ez esetben egyértelműen a törléssel kezdem) azonnal hatékonyan lemosható.

válaszokat köszi!


2011. febr. 27. 11:58
1 2
 11/11 anonim válasza:
Tegnap ment akkumulátor sav a szemembe. Vízzel mostam ki kb 10percig majd irány a szemészet. Ott azt mondták, hogy nagyon jól tettem, hogy vízzel kimostam, sőt moshattam volna tovább. Ha nem mosom ki, mire beérek, megvakulok. Tömő utcai szemészetre vittek. Bent is kimosták vmi oldattal de nem tudom mi volt, nem értem rá ezzel foglalkozni, majd érzéstelenítőt csepegtettek a szemembe és többször indikátor papírral nézték a ph értéket.
2012. nov. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!