Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pihentetés, vagy rossz diagnózis?

Pihentetés, vagy rossz diagnózis?

Figyelt kérdés

Pár napja volt egy térdsérülésem, jobbra befordult, én pedig ráestem, éreztem ahogy "kiugrik" a helyéről aztán vissza. Iszonyatosan fájt, nem tudtam ráállni, akkor még csak kicsit volt megdagadva, és ha valaki mozgatta fájdalommal, de sikerült mozgatni. Bementem vele balesetire megröntgenezték, vizsgálták stb, azt mondták pihenjem ki (ami sokáig fog tartani), irány haza.


Azóta a térdem elég nagyra dagadt, örülök ha 5, max 10 fokot el tudom mozdítani, ráállni természetesen képtelenség, még egy kis súlyra is borzasztóan reagál. Biztos, hogy ez csak egy kifekvős rándulás?


itt egy kép a jelenlegi állapotáról, hátha ez segít:


[link]


2011. febr. 28. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csak egy egyszeru rándulás is,tobb hétig is eltarthat(tapasztalat,tavaly havonta ugrott ki a térdem)nademost,ha megnyomod a dagadt részen,és egy ideig világosabb marad a borod az ujjad helyén akkor minden bizonnyal vmilyen folyadék van benne,ha vér akk mindenképp leszívják,ha víz akkor kérhetsz vízhajtót,mondván,hogy félsz a tutol.De egy orvoslátogatást MINDENKÉPP megér.ha van valami egyéb kérdésed,nyugodtan ird meg itt
2011. febr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már párszor hasonló gond a térdemmel.Igaz,én nem estem rá, csak simán megbicsaklott,de még így is hetekig sántítottam,annyira fájt.Szóval, a térd nagyon érzékeny,valóban sokáig kell pihentetni,többet nem nagyon lehet tenni.
2011. febr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Orvoslátogatás aznap megvolt, írtam is, hogy volt röngten meg minden :)

Ha megnyomom szerencsére semmilyen elszíneződés nincs, és nem is marad meg.


Kérdésem az van : rándulásnál normális, hogy semmilyen súlyt nem bír el a térd, mankóznom kell + teljesen használhatatlan ill. teljesen minimálisan mozgatható csak, akkor is feszítő fájdalommal?

2011. febr. 28. 22:07
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy sántítani sem tudok, nem tudok ráállni.
2011. febr. 28. 22:08
 5/6 anonim ***** válasza:
a vér/víz nem mindig azonnal kerul a térdbe,menj vissza a dokihoz,addig jegeld naponta 3x 20 percig a tunetekbol arra itelve sztem 70% h van benne folyadék,hidj nekem,tapasztalat elso voltam
2011. febr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
na,voltál dokinál?elso voltam
2011. márc. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!