Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Oltás-nem oltás mizéria! Mi...

Oltás-nem oltás mizéria! Mi alapján lehet egyáltalán dönteni?

Figyelt kérdés

Már tiszta ideg vagyok ettől a kérdéstől, hogy a kötelezőkön kívül mit adassunk, illetve ne adassunk. A saját ügyeimben általában gyorsan, és határozottan döntök, mert ott magamért felelek, de a babánkat nagyon féltem.

Elolvasok minden fórumot, megnézek minden riportot, és már semmiben sem vagyok biztos. Az egyik oldal állítja, hogy kell, és felelőtlenség nem oltatni. (pl. agyhártyagyulladás, kullancs elleni, bárányhimlő), a másik meg állítja, hogy csak keresni akar a gyógyszeripar, és az orvosok, és csak gyengítjük a babáink szervezetét, valamint sorolják a lehetséges mellékhatásokat. Egy riportban a magyar doki állította, hogy nagyon kell, egy német állította, hogy pár éven belül az EU-ban már nem is lesznek ezek az oltóanyagok forgalomban. Na, akkor mi anyukák/apukán, mint laikusuk, mi alapján döntsünk?

Ugyanígy vagyunk férjemmel az őssejt megőrzéssel. Minél jobban tájékozódunk, annál kevésbé tudunk dönteni.


2011. márc. 11. 05:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Babák témakörbe szerettem volna kiírni, nem tudom, hogy miért ment félre. :(
2011. márc. 11. 05:58
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon érdekes! Szerintem nagyon sokan így vagyunk ezzel a kérdéssel! Az én kicsi lányom 1 éves. Nos a Rota vírus ellen pl. nem oltattuk be anno. Megkérdeztem 4 gyerekorvost is, aki nem "csak" gyerekorvos, hanem nagyon jó ismerős+ 6 védőnőt. Azt mondták, hogy szívem joga. DE! A hányás hasmenésen átesik minden gyerek, ha elkapja. Viszont van egy olyan vírus fajta, ami ellen ez az oltóanyag sem véd! Vagyis nincs benne az oltóanyagban. Hiába ismerősök, mégis rágódtam-rágódtunk rajta, hogy miképpen döntsünk. Végül a nem mellett szavaztunk. Igaz, hogy az előző házasságomból már van egy nagy lányom, ő sem kapott anno. Igaz nem is voltunk benne hála az égnek ilyen vírusban. De remélem nem is fog bekövetkezni. Az az igazság, hogy minél többet olvasunk utána, annál jobban össze leszünk zavarodva. A sógornőm orvoslátogatóként dolgozik. Állítólag tavaly is pl. hiába adatták be sokan az oltóanyagot járvány előtt, kimutatták, hogy nem is mindegy volt, hogy melyik gyógyszergyártó cég termékét használták. Igaz én nem vagyok orvos, sem gyógyszerész, de azért ez nekem is hihetetlen és megdöbbentő volt!
2011. márc. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
nekem 3 gyerekem van: 6 és 4 évesek a kicsi meg 6 hónapos. mi az influenza és a rota vírus kivételével mindent beadattunk( kullancs, bárányhimlő, prevenar, másfajta agyhártyagyulladás.) egyiknek se lett semmi baja az oltóanyagtól, míg ha a betegséget kapják meg az komoly baj lenne.
2011. márc. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, lehet nem fog segíteni, de én pl. az alapján oltattam be a fiamat, amit az interneten találtam. Nem szakértői vélemény, szimpla szülői.

Pl. rota: az egyik ismerősöm leírta, min mentek keresztül a kislányával a rota miatt, amikor elolvastam, azonnal döntöttem, hogy beadatom (a fiának beadatták, és amikor a fia elkapta akkor 3 nap hasmenéssel megúszták, és a kicsi nem sínylette meg)

A másik egy angol kislány, aki 3 évesen elkapta a meningococcus fertőzést. Láttam egy csodaszép szőke kislányt, hatalmas szemekkel, akinek le kellett vágni a kezeit és a lábait a betegség miatt. Ezek után nem volt kérdéses, hogy nekem tök mindegy melyik szakértő mit mond, én beadatom azt is.

2011. márc. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2011. márc. 11. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!