Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megéri manapság pszichológuské...

Megéri manapság pszichológusként magánpraxist üzemeltetni?

Figyelt kérdés
Milyen tarifával érdemes dolgozni, van elég páciens, meg lehet belőle élni?
2011. márc. 30. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egyre több az igény a valóban jó szakemberre. Nehéz egyedül feldolgozni a munkanélküliség, a pénztelenség, az értéktelenség érzését. Mások rohannak a megélhetés után, és nem kellően figyelnek oda egymásra (házastársra, szülőre) és amikor már beütött a baj, akkor sem tudják, hogy azt hogyan dolgozzák fel, hogyan lépjenek rajta túl. És még számtalan sok ok lehet, ami miatt szükség van rátok. Az államilag finanszírozott rendszerben viszont csak arra van idő, hogy (ha sikerült is feltárni a probléma valódi okát) felírják a gyógyszert, bár ez sztem sokszor csak placebo.


Hogy mennyit lehet kérni? Sztem kezd viszonylag kicsiben, olcsón, legyél megfizethető a nehezebben elérhető régetek részére is. Ha ismét visszamegy hozzád, akkor az már úgyis többlet-bevétel, és ebben az esetben biztos lehetsz abban, hogy a nevedet, címedet "tovább-adják" az ismerősök között. Amikor a szakmabeliek is felfigyelnek rád, néhánnyal közelebbi szakmai-emberi kapcsolatba kerülsz, előbb-utóbb úgyis szóba jön, hogy mások mennyiért csinálják. Most kezdd valami óradíjjal pl. nézz utána, hogy felétek egy adó-tanácsadó mennyit kér egy óráért, és mérd ahhoz a tiedet.

2011. márc. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Bocs: "nehezebben élő réteget" akartam írni.
2011. márc. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igény biztos van rá, fizetőképes kereslet már nem biztos. Megyeszékhelyen nem kezdő pszichológus pl. 8000,- Ft-t kér egy órára. Lehet, hogy érdemes kevesebbel indítani. A költségeket is kellene persze ismerni (helyiség fenntartása stb. Kissé meglep, hogy ilyesmiről nem szakmai körökben, fórumokon érdeklődsz.
2011. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!