Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusként felvehetnek...

Pszichológusként felvehetnek önkéntes munkára kórházba (pszichiátriai osztályra)?

Figyelt kérdés
Elvégeztem az 5 év egyetemet, de nem tudok elhelyezkedni a szakmámban, ezért szeretnék gyakorolni, tapasztalatot szerezni kórházban. Szerintetek van esélyem?
2011. márc. 25. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

sajnos ma a diploma nem garancia a munkalehetőségre.A kollegám építészmérnökként végzett fia sem tud munkát találni már egy éve.ott tartanak, hogy ingyen munkátvállal,hogy gyakorlata legyen.mert a gyakorlatot is kéik.Sőt azt mondta, hogy ez még a jobbik eset, mert van ahol a diplomásnak (vagy a szüleinek) kell fizetni, hogy gyakorlati időt szerezhessen.

Csak azt tudom javasolni, hogy érdeklődj a hozzád közel eső kórházban,hátha jól jön ott egy kis segítség.

2011. márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

a másik ötletem, hogy karitatív szervezetek mindig örülnek az önkénteseknek és szerintem az ő munkájuk során is gyakran van szükség lélekdoktorra.

Vöröskereszt,Katasztrófavédelem,Máltai Szeretetszolgálat és még sorolhatnám.

Veszíteni semmit nem veszítesz, de sok-sok tapasztalot szerezhetsz.

üdv.

2011. márc. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én harmadéves pszichológus hallgató vagyok.Több évfolyamtársam is van,akik még folyó tanulmányok mellett önkéntesek pszichiátriai osztályokon!Szerintem keresd fel az adott osztályt,ahol dolgozni szeretnél és próbáld meg elintézni.Önkéntesnek nagyobb valószínűséggel vesznek fel,mint fizető állásba.Egyébként lehet,hogy valamilyen módszerspecifikus képzést is el kéne végezned,mert általában alapdiplomával nehéz elhelyezkedni.Sok sikert!!
2011. márc. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkét hozzászólónak az értékes válaszokat!
2011. márc. 26. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!