Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan zajlik az MRI vizsgálat?

Hogyan zajlik az MRI vizsgálat?

Figyelt kérdés
Magánorvosom mondta, hogy ha nem lát javulást, el kell végezni ezt a vizsgálatot, de nem tudom pontosan mire számítsak. Időpontot kell kérni? Ha kell kb. mennyi idő múlva kapunk? Annyit tudok, hogy a vizsgálat idejére minden fémtárgyat le kell venni, övet, fülbevalót, stb, de a ruha az maradhat rajtam, nem kell köpenyt venni, vagy levetkőzni vagy ilyesmi? Ja, és ha a térdem vizsgálják, akkor mennyire lennék betolva a gépbe? Lehet, hogy hülye kérdésnek tűnnek, de eléggé izgulok miatta. Köszönöm a segítséget!:)
2011. ápr. 4. 18:58
 1/4 anonim válasza:
én is voltam MRI-n minden fémtárgyat melltartót is és ha farmer akkor azt is(a gomb miatt) ha a térded akkor kb. vállig kint leszel szerintem még egy picit jobban. hogy mikorra kapsz időpontot az sok midnentől függ. ha még valami érdekelj irj nyugodtan :)rem. segítettem.
2011. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kapsz kontraszt anyagot. betolnak a gépbe és hangos lesz arra készülj...az egész vizsgálat nekem 25perc volt (nekem a fejemet nézték).

hát remélem segítettem.:))

2011. ápr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen, köszi:) tehát akkor, ha mondjuk cicanacit veszek, akkor az maradhat rajtam?
2011. ápr. 4. 19:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen az maradhat, nekem a melltartó is maradhatott, csak az ékszerek nem. Nekem is a lábamat nézték de teljesen betoltak a gépbe kb 40 perc volt. A kezedbe adnak egy csengőt azt végig fogod ha kell valami kiszednek ne izgulj. Tényleg hangos, olyan kattogó hang meg elég rossz hogy kicsi a hely próbálj lazítani és csukd be a szemed nekem úgy jobb volt.
2011. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!