Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan derül ki az, hogy...

Hogyan derül ki az, hogy valaki laktózérzékeny?

Figyelt kérdés
Ha tejet vagy tejterméket fogyasztok, utána mindig fáj a hasam. Az orvosok hogy állapítják meg azt, hogy laktózérzékenység-e mindez, vagy akármi más?
2011. ápr. 6. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek is nagyon fájt a hasa és ment is! Akkor mondta a neki a doki,hogy próbálja már ki,hogy egy hétig nem eszik tejterméket. Nem görcsölt, szóval ebből jöttek rá,hogy az!
2011. ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha sima tejet iszok egy órán belül a wc-n ülök iszonyú hasfájással és szörnyű hasmenéssel. Kipróbáltam a laktózmentes tejet és semmi bajom. Én így jöttem rá.
2011. ápr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
az orvos (gasztroenterológus) itat veled egy semmilyen ízű folyadékot és 20 percenként bele kell fújni egy szerkezetbe, ami kijelzi, hogy van-e laktózérzékenység. Mindezt 3 órán keresztül ismételgetni. Ez a legelterjedtebb eljárás, emellett vérvétellel is meg lehet állapítani.
2011. ápr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én konkrétan felfúvódok a tejtől és szellentek elég sokat.
2011. ápr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Az orvosi vizsgálatos részre voltam kíváncsi. Azért érdekelt (akkor már elmondom) mert egy környezetemben élő ki akarja játszani a rendszert mert laktózérzékenységre kap fogyatékossági kártyát, meg iszonyatos utazási kedvezményeket, de nem tudom észérvekkel meggyőzni, hogy úgyis bebukja és felesleges időpocsékolás - mivel eddig nem tudtam, hogy vizsgálják ezt.

Köszi a válaszokat és a laktózosok vigyázzanak magukra :)

2011. ápr. 6. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!