Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Reggel rosszul léptem, miből...

Reggel rosszul léptem, miből derül ki hogy törés vagy húzódás?

Figyelt kérdés

Rosszul léptem reggel, de most már fáj ha rálépek. A talpamnál fáj ha rélépek és a lábfejem. A sarkamnál nem fáj, és a bokámnél ici picit van csak bedagadva. nem kék sehol.

Mit vegyek rá a gyógyszertárban?

Ügyeleten nem veszik fel a telefont, pici babám van, férjem elvinne de a gyereket is vinni kéne mert nincs kire hagyni és nem akarom hogy elkapjon valamit, ha meg röngenre kéne menni akkor nem szívesen vinném oda sem estére a gyereket.

Megvárom mi lesz holnap és akkor ha nem javul elmegyek.


2009. nov. 16. 16:31
 1/2 anonim válasza:

Ha mozgatni tudod a test részedet vagy valamelyik végtagogat akkor csak húzódás ami annak következménye ha egy izom "pattanásik" feszül és nehezen húzodik össze.


Törésnek nevezzük a csontszövet folytonosságának megszakadását, amikor a szilárd szövetben törési rés keletkezik. Ez történhet direkt erőbehatásra vagy spontán, valamely társbetegség - daganatos elváltozás, csontritkulás, vitaminhiányos állapot - következményeképp. A csonttöréseknek két alaptípusát, a nyílt és a zárt törést különböztetjük meg.De ha engem kérdezel nem valószínű hogy törés (gondolom a lábadban lévő egyik csontról van szó ami azért nem olyan gyenge)mert ahhoz igen nagy rosszlépés kell hogy eltörjön.Én országuti kerékpározom 4 éve versenyszerüen,hát mi nem mondjak valamikor 60-nal nyaltam fe a betont a befutónál egy tömegbukásnak köszönhetően,nem tört semmim,az igaz hogy nem maradtt rajtam sor bőr.:)

Ajánlom hogy borogasd,és egy jó darabig ne eröltesd.

2009. nov. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Borogattam, bekentem Diclak kenőccsel és másnap reggelre mint a másik lábam működött :) Eddig még soha semmi törésem húzódásom nem volt, kicsit beparáztam hogy bekipszelnek:)
2009. nov. 18. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!