Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Külföldi állampolgárokat...

Külföldi állampolgárokat fogat a háziorvos, ha van TAJ kártyám?

Figyelt kérdés
Neurológiára szeretnék menni az óbudai rendelőintézetbe, és úgy tudom, hogy oda beutaló kell, amit háziorvos ír fel! Fogadna engem a háziorvos, ha külföldi vagyok? Vagy nem is értem, mire kell a háziorvos? nem mehetek csak el a neurológiára amikor van időm? Vagy hogy megy ez az egész?
2011. ápr. 12. 16:19
 1/6 A kérdező kommentje:
20/L
2011. ápr. 12. 16:20
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen hívd fel a rendelőt, ott megmondják, hogy mi a teendő.Márcsak azért is fel kell hívni, mert, ha nem is beutalóköteles, akkor is időpontot kell egyeztetni.

a Taj alapján jogosult vagy ellátásra.

2011. ápr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vannak olyan szakrendelések ahova csak háziorvos utalhat.

Ha van taj kártyád akkor nem kell külön fizetned az ellátásért.

2011. ápr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell előbb háziorvoshoz mennem? Elég ha időpontot kérek a rendelőintézetben?
2011. ápr. 12. 16:26
 5/6 anonim ***** válasza:

A neurológia az beutalóköteles.

Pl. a bőrgyógyászat, urológia, nőgyógyászat, fogászat, sebészet nem.

2011. ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van TAJ kártyád, és érvényes biztosítási jogviszonyod, akkor fogad a háziorvos. Amúgy is jobb, ha be vagy jelentkezve a körzeti háziorvoshoz, mivel hozzá kell menni, ha megfázol, vagy valami.

Magyarországon a TB által támogatott szakrendelések zöme csak beutaló alapján vehető igénybe, amit tipikusan a háziorvos ad. A háziorvos nyilván meg fog vizsgálni, mérlegeli, hogy indokolt-e szakorvosi vizsgálat vagy sem.


Beutaló nélkül akkor mehetsz, ha a panaszaid sürgős szakorvosi ellátást indokolnak, de erről szó sincs.

2011. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!