Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakinek tüdőgyulladása...

Ha valakinek tüdőgyulladása van, meg tudják mondani előre hogy meg fog halni, és hogy mennyi ideje van?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Manapság már nem szoktak tüdőgyulladásba belehalni. Vannak antibiotikumok, amik meggyógyítják.
2011. ápr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ma akkor hal bele valaki a tüdőgyulladásba, ha 90 éves és fekszik 3 éve.

kb 100 éve még bele lehetett halni

2011. ápr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ma már abszolút gyógyítható a tüdőgyuszi, bár a kezeletlenbe és az ilyen szövődményeibe még mindig bele lehet halni, de ha időben dokihoz mész, akkor nem.
2011. ápr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy?
2011. ápr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm

Egyébként az van most hogy van egy jó barátom akinek fél éve tüdőgyulladása van, nem használnak a gyógyszerek sem.

Nem tudom, de lehet hogy valami más is kialakult most nála, mert állítólag 2 hónapja van még....de úgy tudtam hogy ha tüdőgyulladása van nem tudják előre megmondani ilyen pontosan hogy mi lesz vele. És így most annyira nem tudom hogy mi van, teljesen belezavarodtam már...


Szerintem van most annál fontosabb kérdés is hogy én hány éves vagyok.

2011. ápr. 24. 13:59
 6/13 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, mert ha fiatal vagy akkor jobban érthető a kérdés.

A barátodnak vírusos tüdőgyulladása lehet. belehalni abba sem szoktak,de bizony mire tünetmentes eltarthat 1 évig is. elég sok gyógyszert kell szedni,a kialakuló bakteriális fertőzésre meg kell találni a megfelelő antibiotikumot. Érdemes szakemberhez fordulni és nem a 80 éves háziorvos bácsival gyógyittatni.

2011. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Bocsi, csak azt hittem ez ilyen lenéző kérdés volt.

Ő most 18 éves, de ezt így megmondták neki hogy 2 hónap...

2011. ápr. 24. 14:06
 8/13 anonim ***** válasza:
Bizonyos esetekben gyakorlott orvos nagy valószínűséggel előre tudja jelezni a várható kimenetelt (pl. ha intenzív osztályon adott egy 70 éves akut leukémiás beteg nagy tüdőgyulladással és szeptikus sokkal). Viszont nem minden helyzet olyan, hogy jóslásokba lehetne bocsátkozni, azt pedig legtöbbször csak a Jóisten tudja, hogy az illetőnek mennyi ideje van hátra.
2011. ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

hogy 2 hónapig él még? hova jár orvoshoz?

egy 18 éves szervezet legyőzi a vírusos tüdőgyulladást, akkor is, ha nagyon későn vették észre. Ha 90 éves lenne nem ezt mondanám, de ő egészséges fiatal ember.

2011. ápr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Csak most olvastam a többi információt. Szerintem egy netes fórumon erre nem fogsz korrekt választ kapni, csak a fiú kezelőorvosa tudna erről érdemi információt adni. (Nagyon nem mindegy, hogy egészen pontosan mi a kórokozó, milyen társbetegségek vannak stb.) 14:07 voltam.
2011. ápr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!