Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet valakinek tüdőgyull...

Hogy lehet valakinek tüdőgyulladása? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Lehet például olyanért hogy: este megfürdök jó meleg vízben és kimegyek az udvarra és rohangálok pizsamába úgy hogy nem törölköztem meg úgy megfázhatok? Vagyis hogy lehetne tüdőgyulladása az embernek?


Köszi a válaszokat :)


2011. febr. 1. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!


A tüdőgyulladást okozó baktériumot el kell kapni! A megfázás is bacitól van, nem a hidegtől. Általában pneumococcus okozza a tüdőgyuszit.

2011. febr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szervezet lehűlésekor legyengül és az ellenállóképesség csökken így az a baktérium amivel találkozik megbetegíti.
2011. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a tüdőgyuszi,egy náthából majd egy hörgő gyulladásból alakult ki.40 fokos láz,augmentin,és betegállomány.
2011. febr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Ha vizesen rohangálsz az udvaron esélyes szerintem, hogy megfázol, de nem biztos. Viszont ne akarj tüdőgyulladást kapni!

1. Rengeteg komoly szövődménye lehet.

2. Rettenetesen rossz átélni. Rosszabb, mint ahogy hangzik.

3. Tudod, hogy járt szegény Nemecsek Ernő is.

2011. febr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

értem, köszi mindenkitől a választ.

És milyen érzés ha valakinek tüdögyuszija van?

Milyen fájdalommal jár? Hol fáj olyankor, és lehet az ember tőle lázas?

2011. febr. 2. 05:57
 6/6 anonim válasza:
Milyen érzés? Ahol a gyulladás van a tüdődben - ez lehet cseresznye nagyságútól fél alma nagyságúig, vagy talán nagyobb is - iszonyatosan fáj, levegőt alig bírsz venni és aludni sem tudsz azon az oldalon, igen rossz közérzetet is okoz. Egy szóval: pokoli érzés.
2015. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!