Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jártok rendszeresen tüdőszűrésre?

Jártok rendszeresen tüdőszűrésre?

Figyelt kérdés
Föleg azok válaszát várom,akiknek nem munkahelyi előirás?
2011. ápr. 24. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!


Én minden évben, egyszer így derült ki egy lábon kihordott tüdőgyulladásom, amit a körzeti doki félrenézett!

nekem hozzátartozik az egészséges élethez, hogy minden év januárjában elmegyek. Különben is, anyukám 3x-os spontán ptx-es, amik huszonéves korában történtek, tehát jobb félni, mint megijedni!

2011. ápr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%

Én nem járok és nem is akarok!

Még az orvosok között is megoszlik a vélemény arról,hogy ez mennyire veszélyes vagy sem.

Az orvosok egyik része mindenkit agitál, hogy igenis menjen évente vagy 2 évente mert fontos....

Az orvosok másik része viszont nem ezt mondja, (sőt!)kifejezetten azt mondják, hogy ha nincs semmi különös oka, akkor NE menjenek, mert a tüdőszűrés egyáltalán NEM veszélytelen az egészségre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Én pedig sugárzásnak csak akkor tenném ki magam ha tényleg nagyon indokolt lenne! Vagyis ha egyéb jelek, vagy orvosi vizsgálatok szükségessé tennék egy betegség gyanúja miatt. De remélem erre soha nem kerül sor!

De pusztán "csak rutinból" NEM megyek!

Ha korábban tudtam volna amit most, akkor régebben se mentem volna el! Már azt is megbántam amikor régebben elmentem!


Egy ismert orvos is nyilatkozott erről egy tévé műsorban, hogy nagyon helyteleníti amikor pl bizonyos kollégiumokban "kötelezővé" teszik ÉVENTE a tüdőszűrést, mint az ottmaradás feltételét.

Azt is mondta ez az orvos, hogy 30-40 éves korig EGYÁLTALÁN NEM kéne röntgensugaraknak kitenni az embereket (hacsak nem különösen indokolt)

De még 40 fölött is csak akkor ha OKA van.


Neten is olvashatsz róla, hogy bizonyos bőrrák kialakulásának 2 lehetséges oka a túlzott napozás és a RÖNTGENSUGARAK!

2011. ápr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!