Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A vizes borogatás tényleg...

A vizes borogatás tényleg leviszi a lázat?

Figyelt kérdés
Ha gye vizes rongyot rakok a homlokomra arra gondolok.
2011. máj. 6. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a semminek a fele. A hűtőfürdő viszi le és/vagy lázcsillapító.
2011. máj. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem annál egy kicsit több kéne. Pl. tegyél mindkét csuklódra is, esetleg a bokáidra. Meg a hideg vizes fürdő (melegből folyamatosan hűtve).
2011. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha egy hideg vizes rongyot teszel a homlokodra az kb 2 másodperc alatt már nem hideg.

vagy priznic kézre lábra fejre folyamatosan cserélt hideg vizes borogatás, vagy hideg ülőfürdő.

2011. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van még a priznic is. Az egész felsőtestedet betekered hideg vizes ruhával. Hatásos.
2011. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igen, hatásos, ha nem csak a homlokodra megy, és állandóan le van cserélve.

a páromnak volt 40fokos láza, a lázcsillapítók nem vitték le, kocsi le volt robbanva, doki közölte hogy ilyen messzire nem jön ki.

igaz, 3 óra kemény meló volt, de folyamatosan borogattam vizes lepedővel, ahogy kezdett átmelegedni, rögtön cseréltem. 38.1re visszavertem a lázát, feljebb se szökött többet :)

Próbáltam a langyos zuhanyt is, de asztmás és úgy hisztizett hogy majdnem rohamot kapott, így jobban láttam kihúzni a zuhanyzóból -.-

2011. máj. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!