Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyomorsavat nyelőcsőből,...

Gyomorsavat nyelőcsőből, torokról leviszi az ecetes víz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mivel savas, ezért belül lugosít. De ez a torkon is működik? Elég kellemetlen, mikor mar, és félek, hogy úgy járok, mint a bulimiások, akiknek elvékonyodik, sérülékeny lesz a nyelőcsövük a gyomorsav miatt.
2011. okt. 29. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

"Tudom, hogy mivel savas, ezért belül lugosít."


Ezt kifejtenéd bővebben, érdekel, hogy hogyan lesz a sav+savból lúg!

2011. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem nem viszi le, ha nagyon durva akkor nézesd meg orvossal mert refluxos lehetsz, érdemes lenne lúgosítani a szervezeted illetve kerülni a savas ételeket, a bulimiásoknak nem feltétlen vékonyodik el a nyelőcsövük mivel csak visszajön az étel amit frissen ettek. Viszont ha súlyos gyomorsavad lesz akkor rákosodhat a nyelőcső és nem feltétlen kell hozzá hogy elvékonyodjon. Esetleg próbálj ki savlekötőket.
2011. okt. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
A tej megnyugtatja, de semmiképp nem az ecet!
2011. okt. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Első, ez tény, hogy ami savas, az belül lugosít. Nézz utána.

A többieknek köszönöm szépen a válaszokat. Tudom hogy refluxos vagyok, voltam orvosnál, minden, gyógyszert is szedek, ami hat is, de a visszajött gyomorsav (ha ritkábban is) de fájdalmas és kellemetlen. Köszönöm nektek mégegyszer.

2011. okt. 30. 10:16
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Még annak idején, amikor másodéves voltam az orvosin, akkor élettanból pont a sav-bázis háztartást tanultuk, és a docens úr behozott egy akkori Story magazint, amiben Bódy Sylvi magyarázott a "lúgosításról", és körülbelül ekkora blődségeket írt, mint most a kérdező.

Akkor mondta a tanár úr, hogy "Ki fogja a világot megvédeni Bódy Sylvitől, ha nem önök?"


Úgy látszik elbuktunk, az említett tanár úr, már évek óta a világ másik végén lakik, és én is lassan dobbantok, mert naponta ennyi hülyeséget már nehezen bír elviselni az ember.


Kérdező, egyáltalán tudod, hogy mit jelent a pH érték? A sav hogyan lúgosít belülről??? A bevitt protonokkal mi történik? Ne a Story magazin és ilyen-olyan biobolt honlapjáról tájékozódj! Azok sarlatánok, akik a kis hülye termékeiket csak úgy tudják eladni, ha valami áltudományos baromságot körítenek köré. És erre vevő a közönség, mert pufferrendszerekről, iontranszporterekről és hasonlóakról már lusták olvasni és nem értenek hozzá...


Ha refluxod van, akkor az azt jelenti, hogy a nyelőcsövedbe visszajut a gyomorsav (ennek számos oka lehet, ezt most nem részletezem), és a sav marja a nyelőcsöved. Ha erre még ráereszted az ecetet (ami szintén sav), akkor az szét fogja marni! Olyan ez, mintha tüzet benzinnel akarnál oltani!


A refluxnál kerülni kell a savas ételeket és fűszereseket is (mert fokozzák a savtermelést). És olyan gyógyszereket kell szedni, amik csökkentik a savtermelődést (H2-receptor antagonisták; protonpumpa gátlók), a szódabikarbona és társaik is közömbösítik a savat, de ezek hosszútávon nem egészségesek, mert gyakorlatilag sónak számítanak, így magas vérnyomást okozhatnak.


De ha te ilyen buta vagy, akkor igyál ecetet. Csak ne csodálkozz, hogy még rosszabbul fogod érezni magad. De mindenki a saját kárán tanul, szóval ha nem hiszel nekem, akkor próbáld ki!

2011. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Örülök, hogy legalább TE ilyen okosnak érzed magad.Tudod, a véleményed el lehet mondani normális, értelmes, intelligens módon is mondani, kár, hogy ezt a híres professzorod nem tanította meg mielőtt elment. Nehéz lehet az ilyen meg nem értett okos strébereknek egy ilyen "bődségeket beszélő" világban. Ha több időt töltenél emberek között, mint a könyveiddel, amiktől nyílván rettentő okos lettél, akkor nem lennél ennyire antiszociális. Mindentől függetlenül megköszönném a véleményed, bár nehezemre esik egy ilyen sértő üzenetre köszönetet mondani.

Üdv: a buta Kérdező


U.i.:Ha ennyire nem tudod elviselni a kérdéseket, akkor nem csak ez az oldal, de az orvosi pálya sem neked való.

2011. okt. 30. 16:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kérdésekkel van bajom, azért írtam ilyen stílusban, mert láttam, hogy szerencsétlen első válaszolót hogy leosztottad és mennyire le lett pontozva, pedig jót írt.


Erre az "alternatív gyógymódok" témára egy kicsit "érzékeny" vagyok, mert láttam én már olyat, hogy egy rákos beteget a zöldséges(!) próbált fél órán át győzködni, hogy inkább hagyja a francba az orvosi kezelést (kemoterápia+őssejt beültetés), és inkább vegyen havi 50ezer "varázsfüvet" (amit mellesleg ő árult mellékesben!), mert az természetes és a gyógyszergyárak gonoszak, a rák lelki betegség és hasonló baromságok.

Szerencsére nem sikerült meggyőznie, így immár 3 éve teljesen tünetmentes lett (gyógyulást csak 5 év után lehet kimondani), hála a kezeléseknek, míg ha a "varázsfüvet" választotta volna, már 2 éve a föld alatt lenne.


És hogy látható legyen, hogy nemcsak az "utca emberét" palizzák be a sarlatánok, erre ott van Steve Jobs esete is, akinek egy ritka, de 90%-ban gyógyítható tumora volt, de éveket sz@rakodott az "alternatív" kezelésekkel, így lassan áttéteket adott a daganata és látható, hogy mi lett a dologból...


Elnézést a hosszú sztorizgatásért, csak gondoltam, hogy leírom, hogy miért húzom fel magam, ha "lúgosításról" beszélnek olyanok, akik azt sem tudják, mi a pH és rákgyógyításról pedig olyanok, akik 5 rákos betegséget nem tudnak felsorolni, és gőzük sincs a sejtciklusról és mindezek ellenére MÁSOK EGÉSZSÉGÉVEL JÁTSZANAK.


Érdekes, hogy senki sem szállna fel egy olyan repülőre, ahol a pilótának nincs pilótaengedélye, ennek ellenére sokan sarlatánok és kuruzslók kezébe adják az életüket...


De ismétlem, ez nem kifejezetten ellened irányul Kérdező, de tényleg nagyon elharapódzottak ezek a dolgok a mai világban (elég csak a Tv-t nézni, ahol szellemeket vesznek le a gerincről...).

2011. okt. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
így már én is jobban megértelek. Értem , hogy érzékeny vagy erre orvos szemmel. De azért meg kell értened azt is, hogy az emberek vagy családjuk félnek a haláltól, bármit megtenne a gyógyulásért, főleg ha az kevéssé tűnik drasztikusnak, mint egy kemoterápia, mert hidd el, nekem volt ismerősöm, aki részt vett rajta, és nem volt gyaloggalopp. Olyat is ismerek, akit alternatív gyógymódok gyógyítottak meg. Persze az ő rákja nem volt annyira komoly, és az orvosi kezelésre is elment volna, ha nem gyógyult volna meg addigra, mire az időpontot kapta, mert hát ez is elég kényes dolog manapság (bár persze tudom, ez nem az orvosok hibája). Az is tény, hogy bár nem lehet általánosan kijelenteni, az állami kórházakban dolgozók nagyrésze szörnyen udvariatlan, kelletlen tud lenni a betegekkel.
2011. okt. 30. 17:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Az addig oké hogy bármit megtennének a gyógyulásért de miért nem néznek részletesebben utána a dolgoknak? most gondold el nem kérdezel semmit és megnyakalod az ecetet..és még másnak írtad hogy nézzen utána mert tény hogy a sav lúgosít8mert ezt állítottad)....szóval, erre nem csak orvos lenne érzékeny mert én pl nem vagyok az de kiakasztott amit írtál.
2011. okt. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nyílván nem az ecetet nyakalom meg, hanem almaecetet higítok vízben, ami alapvetően egészséges. Köszönöm ESZMÉLETLENÜL hasznos válaszodat, amit a KÉRDÉSEMRE írtál. hmm.
2011. nov. 8. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!