Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Diákok az orvosi vizsgálatokná...

Diákok az orvosi vizsgálatoknál milyen rendelkezési joggal bírnak, milyen jogok vannak számukra bíztosítva?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 19:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vannak orvosi vizsgálatok úgyebár,de a diáknak milyen jogai vannak a vizsgálatokkal kapcsolatban,milyen mértékűek?Csak tényszerűen érdekelne.
2011. máj. 6. 19:33
 2/15 anonim válasza:
Milyen jogai vannak a diáknak? Kb annyi hogy nem perverz a doki ha erre gondolsz, szerintem a huszadik után már az sem érdekli fiú vagy-e vagy lány. Ő kezelni nem nagyon fog max beutalót ad valahova, ahova elmész vagy nem.
2011. máj. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem vizsgálat megúszására akartam utalni.Hanem direkt hülyitenek minket,tudom hogy csak szívatás,de hogy ha telejsen le kell vetkőzni azt mondaná a doki akkor van jogunk azt mondani,nem csak alsóneműbe vetkőzőm le,a bugyi mindenképp marad.Vagy van saját fogorvosom nekem,és vizsgáljon nyugodtan meg a másik is,de mondhatom,adjon papírt melyik rossz,de hogy a sajátommal csináltatom,ilyenekre gondoltam.Szóval ilyen esetekben milyen mértékű a jogom?
2011. máj. 7. 19:05
 4/15 anonim ***** válasza:
teljesen nem vetkőztethet le szerintem, bár hallottam már olyanról. a fogorvosos témáról meg annyit, h nem kötelező az iskolai fogorvosnál csináltatnod a fogaidat, elég ha elmész hozzá évente a többiekkel együtt a vizsgáatra
2011. máj. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ó,köszönöm,akkor azért ehhez vannak jogaim,fogorvos és vetkőzés értem.És minden vizsgálaton ha az olyan lenne nem kell résztvenni?
2011. máj. 10. 19:23
 6/15 anonim válasza:
Én pl az iskolai fogorvoshoz el sem járok, még jó tapasztalatot onnan nem hallottam, pedig már 19 éve hozzá tartozom elvileg. (mert a körzetében laktam most meg a suli miatt még egy évig) De te döntöd el. A saját orvosodnak meg gondolom megmutatnád ha lenne valami.
2011. máj. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Előző, meg az első :D

Nem kell részt venned azon amin nem akarsz, nem is zavarja őket. Legfeljebb aláíratnak veled egy papírt, hogy nem az ő felelősségük ha van valami, mert visszautasítottad a vizsgálatot/kezelést. Utána kérdeztem egy hozzáértőtől :)

2011. máj. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én ilyen intim területet érintő vizsgálatra gondoltam,meg mell fogdosásra nálam ez már kiüti a bíztosítékot,ezekről mostanában lehet hallani,nem hinném hogy középiskolásoknál kellene ilyen módit alkalmazni,meg hogy meztlenül vizsgálni,azt azért a saját körzetimnél sem hagynám,hanem megbeszélném hogyan legyen.Igen ha baj lenne mennék megfelelő orvoshoz,persze utánajárással ki a jó,nem akárkihez.
2011. máj. 18. 18:13
 9/15 anonim ***** válasza:
mell fogdosás?? asszem annak a dokinak már nem lenne keze, ha hozzá járnék...
2011. máj. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen pár helyen olvastam hogy mell vizsgálat is van,meg nemifejlettség néven fut a bugyiba nézés,fiúknál a mogyi tapi.Persze ha valaki nem tudja hogy nem kötelező akkor simán a doki előszőr bugyira kéri hogy vetkőz már az is ciki aztán közli feküdj az ágyra és lehúzatja a bugyid és benéz,szőrős vagy sem,szó szó ott fekszel pucéron,mint valami kísérleti tárgy,meg kézzel ott is szétnyitja,többen írták középsulisok.Meg a melled is megfogdoshatja kör-körösen végig tapizhatja.Persze a legtöbb nem tudja hogy nem kötelező és ilyenkor történek meg ezek.Tudod mikor engedném hogy meztlenül vizsgálgasson bárki is.Meg én sem az iskola orvossal akarnom a mellem,meg a nunicim vizsgáltatni,semmi köze hozzá.

Engem ezek igen kiakasztanak!!!

A többivel nincs nagy bajom,ja a más előtti vizsgálattal még bajom van.Fogorvos is megnézheti a fogam,de tömetni a sajátommal fogok.

Lehet én reagálnom túl,de kiakasztanak.

2011. máj. 19. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!