Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hajhullás esetén milyen...

Hajhullás esetén milyen orvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 21:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Bőrgyógyászhoz. Attól függően, hogy milyen típusú hajhullásod van, tovább irányít más orvosokhoz, vizsgálatokra. Pl. foltos hajhullás esetén fogorvos, fül-orr-gégész, nők esetén nőgyógyász, vérvétel. Rákérdezhet szorongásokra, stresszre.
2011. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Kérdésem még, ha maszekhoz megyek, ott hogy megy?

Mert ha elküld vizsgálatokra, gondolom sztk-ra küld, és jószerével lehet 4 hónapig is nyúlik, mire mindnek eredménye lesz (az időpontok miatt várni kell).

Viszont ha azt is maszek nézi külön pénz, súlyos pénzek, amire nincs keretem, de már egy ideje nagyon hullik a hajam, és már nem tudom a tavaszi természetes hajveszteségre fogni, és már minden fésülködésnél félek, mert kb. a napi természetes hajveszteség ott marad a fésűn, és akkor még sehol sincs a napi spontán elhullott haj, vagy a hajmosással elveszetett.

2011. máj. 18. 22:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Kezdd a háziorvosnál, ő elküld vérvételre, ez már maga egy góckutatás. A labor választ ad arra, hogy van-e gyulladás a szervezetben,jó-e a pajzsmirigyfunkciód, vérképed. Ezután már célzottabban mehet a kivizsgálás.
2011. máj. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

ricinusolajas hajnövesztésnek olvass utána. én kipróbáltam, de "csak" a hajhullásomat szüntette meg:)már harmadik alkalom után kevésbé volt zsíros és nem is hullott.

orvosok csak bogyókat tudnak ajánlani vagy kenőcsöket, de a ricinusolaj természetes...

2011. máj. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért fontos, hogy mi a nemed? Ha férfi vagy ne menj sehova, ha nő vagy bőrgyógyász vagy paróka.
2011. máj. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Szerintem kihagyhatod az összes bőrgyógyászati kört és menj direktbe homeopata orvoshoz, olyanhoz aki Voll módszerrel vagy EAV módszerrel feltérképezi az egész testedet és megtalálja a probléma gyökerét. Ha kérsz tudok ajánlani ilyen orvost. Bármily hihetetlen, nekem elmúlt a hajhullásom.
2011. máj. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sokáig kűzdöttem én is a hajhullással. Nem foglalkozott vele a bőrgyógyász az SZTK-ban, mert szerinte a terhességtől volt. Akkor már 3 éves volt a nagyobbi gyerkem is.

Nagyon feszültnek éreztem magam az utóbbi időben, ezért elkezdtem szeni B1, B12 vitamint és Magne B6-t. Teljesen megszűnt a hajhullásom is!

Okozhatja egyébként gombásodás is, erre van a Nizoral sampon. Elég drága, főleg, ha nem segít, mint nekem.

2011. máj. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Használd a VARGA hajcseppet,olyan személyeknek segitett aki teljesen kopasz volt,és visszanőtt a hajuk.. [link]
2011. máj. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Mivel sokat fogytam, lehet attól hullik. Megpróbálkozom az ajánlott termékekkel, és vitaminokkal, a vasbevitelt is fokozom: az is lehet, hogy hiányom van, ki tudja. Akkor orvossal később foglalkozom, mindenesetre köszönöm az ajánlást, ha szükséges lesz, hogy menjek, utána kérdezek még.

2011. máj. 24. 09:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Olvass utána a vasmérgezésnek, haemokromatózisnak! Mi bajod lenne egy egyszerű vérvételtől?
2011. máj. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!