Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen bánásmódot érdemel egy...

Ilyen bánásmódot érdemel egy beteg?

Figyelt kérdés
A kórházban a fertőző osztályra kerültem. Először kaptam életemben infúziót. Valahogy úgy tartottam a karom, hogy elkezdett visszafolyni a csőbe a vérem. Nagyon megijedtem, azt hittem, elvérzek, nyomtam a nővérhívó csengőt. 2 percig nem jöttek, kiabáltam, semmi. Kimentem a folyosóra, elbattyogtam az infúziótartóval az oldalamon a nővérszobáig. Éppen pasziánszoztak... Hallották a csengőt. Felháborodtak, hogy miért nem maradtam a helyemen. A barátnőm meg védte őket, hogy nekik sem egyszerű a helyzetük. Igaza van?
2011. máj. 21. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Én is ilyen munkát akarok. Beülök valahová lustálkodni, és még fizetnek is érte.
2011. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Az igaz, hogy nehéz helyzetük van, de az hogy nem jönnek ilyen esetben az nagy hiba. Szóval neked is és a barátnődnek is igaza van félig-meddig.
2011. máj. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Igen, igazuk van. Beteg annyi van, mint a nyüvek. De jól pasziánszozó nővér ritka. Ha meg komoly baj lett volna, nagyobb ricsajt csináltál volna. Hogy nézne ki a kórház, ha még a műtét közben is felugrálnának a betegek.
2011. máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
És az milyen, hogy ébredezik műtét után az ágyszomszéd, szájában az a micsoda, elkezd öklendezni, hörögni, hányna ha tudna a csőtől. Nővér sehol. Én ordítok (úgy megijedtem, hogy szó szerint megcifráztam nekik, ja és ezután műtöttek engem is.....) Nővérke bejön, fejét oldalra fordítja, kiveszi a micsodát a szájából, persze sugárban mindent összehány a magánál nem lévő éppen ébredező beteg. Nővérke ordít, hogy "most ezt nekem kell összetakarítani". Úgy kikészültem a látványtól, hogy aztán meg én voltam a pszichés beteg. A tetves qva anyjukat!!! Azt bánom a legjobban, hogy nem jelentettem fel abban a pillanatban a betegjogi képviselőnél!
2011. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Úgy vannak vele sztem, hogy akinek komoly baja van, az úgysem tudja megnyomni a csengőt. A többiek-akik megnyomják, tudnak várni-legalább a kártyaparti végéig.
2011. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Nincs igaza a barátnődnek, mert minimum, hogy kiáll melletted!!


Az az infúzió meg marha szarul lett bekötve, ha visszafolyt.


A Nővéreket is meg lehet érteni, nincsenek agyonfizetve, úgyhoyg ennek függvényében bánnak a betegekkel úgy ahogy.


Nem véletlen jött létre a hálapénz sem..

2011. máj. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos,igen,ha pasziánszoztak akkor valóban nagyon nehéz lehetett a meló.....

én egészségügyi intézményben dolgozom,és hát látok,hallok,tapasztalok egy-két kemény dolgot.sokan még betegebbek lesznek mikor kijönnek...dehát az egész eü.rendszer egy elég nagy k.ki úgy,ahogy van.

2011. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Alapból egy 10essel kellett volna indítani a nővér zsebébe,még bekerüléskor.
2011. máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Csak a főorvosnak ment a zsebébe a pénz, arra nem volt keret, hogy minden nővérke kapjon a málnából. Szvsz az, ha a nővérkék a miatt, mert kevés a fizetésük, sajnálatos, de ha a betegeken bosszulják meg, nem sok jóra vezet. Gondoljunk bele: a nővérke a betegen vezeti le a feszültségét. Nekem betegnek akkor jogom van a taxist pofánvágni? A taxis meg mondjuk dühből hajtson a járókelők közé padlógázzal? Ha valakinek nehéz a helyzete, azzal nem segít, ha másoknak is keresztbe tesz.
2011. máj. 22. 02:20
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd: ah én a gyárban egyszer csak bedühödök, törjem zúzzam az anyagot? Vagy csak úgy hajigáljam a törékeny árut, mert most éppen rossz kedvem van? Vagy ha jelez a gép, ne menjek oda a hőfokot állítani, had süljön oda az áru, mert most kártyázok?


Egyszer tenném meg, hogy nem a munkámmal törődök, és az lenne az utolsó munkanapom ott.


Az egészségügyben, ahol élő emberekkel kell foglalkozni, miért lehet ezt megcsinálni?


Nekem is kell 12 órázni, sőt, néha 16 órázok is. Én is fáradt vagyok, nekem is ott a háztartás meg a hitel meg miegymás. Érdekes, még sem ülhetek le a szüneteken kívül egy percre sem. És még bedagadt szemekkel is figyelnem kell mindenre, minden darabra, minden gépre, hogy a baleseteket és a selejtes darabokat elkerüljem.


Én láttam már olyat, hogy a beteget reggelig sem mosdatták ki a hányásból, mert mindenki a másikra várt. Nálunk az üzemben a legkisebb mulasztás miatt is fegyelmi jár. És nincs második esély.


A kórházba is csak egy szigorú vezetés kellene, akik ránéznek a dolgozókra.


Emberek! Ez is egy munkahely, ahol meg kell felelni!


Kevesen vannak? És? Nekem is nyomnom kellett, amikor három másik betegállományban volt. Helyettük is, ugyanazért a pénzért. A kórházban emberéletekről van szó, nem lehet azzal takarózni, hogy "bocs, nem cseréltem infúziót, kiszáradt és meghalt a beteg mert nehéz az anyagi helyzetem".


Ha minden dolgozó így gondolkozna, becsődölnének a gyárak, a boltok és minden cég.

2011. máj. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!