Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyon izzad a kezem és a...

Nagyon izzad a kezem és a lábam. Nem normális mértékben. Milyen orvoshoz fordulhatok? Milyen kivizsgálásokat kell elvégeztetnem?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon izzadós típus vagyok:( Főleg ilyenkor nyáron, de még télen is. Leginkább a kezem és a talpam, de sajnos a hónaljam is. Nem velem született gond (hallottam olyanról, hogy valakinek már csecsemőkorában is volt ilyen gondja) hanem talán 10 éves korom körül kezdett előjönni. Egyre jobban zavar, semmi önbizalmam nincs emiatt, és mindig azon stresszelek, hogy ki veszi észre:( Persze ettől csak még inkább izzadok.

Meg tudnátok nekem mondani, hogy milyen kivizsgálásokra, milyen orvoshoz kell mennem? Aki esetleg hasonló cipőben jár és volt is már orvosnál, nekik mit mondott a doki? Mit kapott ár és használt?

Kérlek segítsetek nekem:(((((

20/L


2011. máj. 31. 15:23
 1/5 Smartguy86 ***** válasza:
Bőrgyógyászatra menj el, ott tudnak segíteni!
2011. máj. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 WBTBWB válasza:
Bőrgyógyászatra kell menni, ott fölírhatnak valami alumínium-kloridos oldatot, aztán azzal kell bekenni. Én is voltam hasonló helyzetben, szinte minden nap megvolt a pisztolytáska a hónaljamnál :D Aztán bekentem ezzel az oldattal, és teljesen megszűnt a problémám. De azért vigyázni kell vele, mert nagyon ki tudja csípni/szárítani a bőrt ez a cucc, így hetente max. 2-szer kentem. Egyébként jó még rá a Solutio antisudorica nevű készítmény, amit gyógyszertárban recept nélkül is lehet venni, illetve drogériákban lehet kapni Exodort, szintén megfelelően kezeli a problémát. És mindkettő filléres dolog.
2011. máj. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vagy előtte endokrinológushoz, mert a pajzsmirigy elégtelen működése is okozhat ilyen tüneteket.
2011. máj. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hali!


Hogyha sikerül esetleg kideríteni valamit akkor kérlek írj ide vagy privátba!Nekem is hasonló a gondom teljesen elment minden önbizalmam mert bármivel fújhatom magam bármivel mosakszok sajnos izzadok és kellemetlen a szag...Reggel fürdök suli előtt befújom magam dior parfümmel és még így is megszólnak.Nagyon kellemetlen.Hogyha valamit kiderítesz kérlek jelezd.Előre is köszönöm.

Én már voltam vele a háziorvosnál ,de igazából semmi használható infót nem mondott.Így neked javaslom a bőrgyógyászt.

20/f

2011. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló: rendben mindenképpen írok Neked!:) Látom nem csak én szenvedek ebben:( Nagyon zavar engem is. Én nem leszek büdi (szerencsére) nem azzal van a bajom, hanem azzal, hogy félek, hogy észreveszik, hogy izzad a kezem.. nem merek senkivel emiatt olyan kapcsolatot kialakítani, mert félek, hogy megfogja a kezem, vagy bármi.. :(

Amúgy köszönöm a tanácsokat. Használtam már a Solutio antisudorica-t meg az Exodort is.. egyik se használt:S :( Csak kiszáradt tőle a kezem/lábam/hónaljam és fájt de továbbra is izzadt (nem vittem túlzásba, keveset kentem és csak két naponta használtam)

Mindenképpen kipróbálom akkor a bőrgyógyászt.. remélem nem fog rám hülyén nézni:/ :$

Még ha valakinek van hasonló élménye, kérem ossza meg velem/velünk. Esetleg olyan is, aki már járt orvosnál..

Köszönöm még egyszer az eddigi hozzászólásokat:)

2011. máj. 31. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!