Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehet valakit idősek...

Hogyan lehet valakit idősek otthonában elhelyezni?

Figyelt kérdés

Nagyapám közel 90 éves, szellemileg egyre rosszabb állapotban van, sokszor nem ismeri meg nagyanyámat, nem tudja, hogy hol van. Az utóbbi hónapokban a fizikai állapota is rohamosan romlik, már felöltözni sem tud egyedül. A helyzet szó szerint napról napra romlik. A 77 éves, szívbeteg nagyanyám egyre nehezebben tudja ellátni egyedül. SAjnos a család többi tagja nem tud a gondozásban segíteni, mert mindenki dolgozik, és elég messze is lakunk egymástól.

Ezért szeretnék otthonba adni. Havi százezreket nincs pénzünk kifizetni. Léteznek még állami otthonok? Vagy olyan, aminke megfizethető az ára legalább? Mennyi idő, amíg helyet tudunk találni? Azt sem tudom kihez kellene fordulni ilyenkor. Gondolom előszöris gyámság alá kell helyeztetni. Ezt hol kell elindítani, mennyi idő?

Nem tudom mennyit számít, de Budapestről lenne szó.

Köszi a segítséget előre is.


2009. márc. 18. 09:09
 1/2 anonim ***** válasza:
A háziorvosnál kell kezdeményezni a szoc.otthoni elhejezést.Vannak még állami intézmények de sajnos várólista is van.Úgy tudom ha az ellátása napi 4 óránál többet igényel lehet kezdeményezni az elhejezést.Keressetek fel egy pár idősek otthonát és beszéljetek az intézetvezető főnővérrel.Nézzetek meg több otthont mert vannak nagyon lepukkadt helyek ahová biztos nem szívessen raknátok be a papát.Én Pécsen vagyok szoc otthonba nálunk 40000-56000Ft körül mozog a gondozási díj.A pelenkát ha szükséges a gondozottnak kell kifizetni és vannak bizonyos "megvevős gyógyszerek amit az intézet nem tud állni.Úgy tudom a nyugdíj egészét nem lehet a gondozási díjra fordítani csak bizonyos százalékát.Ha nem elég a nyugdíj akkor a hozzátartozónak kell kipózolni a gondozási díjjat.A gyámságról szerintem a gyámügynél tudsz érdeklődni de nem vagyok benne biztos,hogy egyáltalán gyámság alá kell helyezni a papát.Nálunk ilyen nem nagyon szokott előfordulni.A háziorvos bővebb felvilágosítást tud szerintem ebbe is adni.
2009. márc. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Gödöllőn a Segítőkéz Alapítvány ápolóházában napi 3300 Ft az ellátás, 4 ágyas szobában laknak, étteremből hozzák az ebédet, orvos rendszeresen jár. Nincs semmi extra, de nagyon emberségesek, odafigyelnek az emberekre. Ha valakinek jó nyugdíja van, akkor a család ezt ki tudja pótolni, nálunk is megoldható, többen adjuk össze a gondozási díj nyugdíjon felüli részét.
2011. aug. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!