Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol tudnám apukámat elhelyezni?

Hol tudnám apukámat elhelyezni?

Figyelt kérdés
20év alkoholizmus után Édesapámat teljesen zavart állapotban kezelik zárt osztályon lakásmaffiás történetben elvesztette a lakását...nem akarom visszaengedni az alkoholista barátai közé, és utcára se szeretném ha kerülne, állandó felügyeletet fog kívánni HA kiengedik (1-2hónap)vagy nem tudom kiengedik-e valaha de szeretném tudni h mik a lehetőségeim hogy hova vihetem...Magamhoz sajnos nem vehetem mert 23éves vagyok engem is úgy fogadtak be....
2011. aug. 6. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz helyzet, mivel az szociális gondozóhálózat még csak gyerekcipőben jár itthon. Alapítványi otthonokban próbálkoznék, egyes egyházak például tudom, hogy üzemeltetnek ilyet. Hátránya ugye, hogy nem tudom,mennyire kívánják meg, hogy valamilyen felekzet tagja legyél, előnye, hogy az összes idősek otthona közül, ahol nem kérnek lakást,vagy bődületesen magas havidíjat (~100.000Ft), ezek voltak a legemberibbek, pl. a református egyháznak van egy nagyobb ilyen szeretetotthona a 14. kerületben. A pszichiátrián, ahol apukádat kezelik, nem tudnak ebben segítséget nyújtani? Elsősorban a főnővért vagy az ápolókat kérdezném meg erről, illetve az apukád lakhelye szerint illetékes Polgármesteri Hivatal Szociális osztályát (ők hivatalból is foglalkoznak ilyesmivel, plussz rengeteg civil szervezettel, alapítvánnyal, szociális munkással kapcsolatban állnak). Ezek csak ötletek és a volt kolléganőm példájából kiindulva (ő anyukáját kellett hogy elhelyezze egy súlyos stroke után) rengeteg utánajárást fog igényelni a megfelelő intézmény kiválasztása, ahol fogadni is tudják apukádat, de kívánom, hogy minél előbb szerencsés megoldást találj rá!
2011. aug. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért gondolj bele, amit kérsz: apukád magatehetetlen alkoholistává itta le magát. Te segíteni nem tudsz rajta. Ő már ember nem lesz soha. És most mi tartsuk el? Vagy mindegy hogy ki, de az aki nem iszik, hanem dolgozik, családot tart el, tartsa el még azt is aki saját akaratából lett ilyen? Az alkoholizmusra mindig könnyű indokot találni.
2011. aug. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az első választ.
2011. aug. 7. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!