Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szed valaki Etopro nevű...

Szed valaki Etopro nevű gyógyszert migrén megelőzésére illetve meglévő, közepesen erős és gyakoriságú migrén megszüntetésére?

Figyelt kérdés
Kicsit megijedtem, mert most írta fel a neurológus, de nagyon erős gyógyszernek ítélem meg. Köszönöm előre a válaszokat.
2011. jún. 3. 17:46
 1/6 anonim válasza:
Én migrénes vagyok, de nem hallottam még róla. Mondjuk még dokinál sem voltam miatta. Nekem a Quarelin szokott segíteni, vagy max kombinálva Algopyrinnel.
2011. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia. Én is Etoprot szedek hát már majdnem fél éve. Most két hónapja emelték az adagot napi 100mg-ra. Én is elég erősnek ítéltem meg mikor felírták (előtte Divascan-t szedtem megelőzésre). Sőt még néztem is, mert másik orvos vizsgált (de főorvos szóval csak nem hülye :) és úgy volt, hogy a fél éves Divascan után egy fél év pihenő jön. Erre elkezdett nekem beszélni az Etoproról, de totál nem értettem, mi van közbe jött az epilepszia (mert ugye bár epilepszia gyógyszer) már majdnem szólni akartam, hogy nem vagyok epilepsziás mikor átkanyarodott a migrénre. Később a betegtájékoztatóból jöttem rá, hogy miről beszélt az orvos. De még először ott is néztem, hogy kibontom olvasom epilepszia gyógyszer mondom most mivan?

A sok cuki mellékhatásból szerencsére nem sok jött elő, csak a fáradékonyság meg ilyesmi. De az az első napokban nagyon durván (ráadásul iskola időben kezdtem el szedni). Már a második szem után. Reggelente alig bírtam magamhoz térni délután meg mikor haza értem olyan fáradt voltam, hogy szinte rögtön feküdtem le aludni és arra se keltem fel, mikor csengettek, hogy na hol vagyok már a kutyával.(friss levegőn meg kellett egy óra amíg magamhoz tértem).

A másik kedvencem a beszédzavar volt, de szerencsére már ezeken is túl vagyok :D

Most, hogy emelték az adagot semmi nem jött elő, szerintem már hozzá szokott a szervezetem. Mikor kontrollon voltam (és emelték) egyedül azt kérdezte meg az orvos, hogy nem-e szédülök. Hát szédülni nem szédültem tőle. Mondta, hogy van még egy fajta gyógyszer, de azt ennyi idősen nekem még nem ajánlaná (17 vagyok) szóval maradtunk ennél. Végül is semmi bajom a gyógyszertől. Durvának hangzik az tény, de kis fáradtságon kívül és beszédzavaron kívül másbajom nem nagyon volt tőle. Legalább is én nem vettem észre. Hát hangulatváltozás lehet volt még amikor elkezdtem szedni, de azért ha olyan lett volna, hogy akaratlan izommozgás meg ilyenek azért akkor nyilván abba hagyom a szedését. Vagy öngyilkossági gondolatok és kísérletek (már fejből tudom a mellékhatásait)


Te milyen dózisban szeded?

2011. aug. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia Timi!


Köszönöm, hogy megosztottad tapasztalatod velem. Megmondom őszintén én nem kezdtem el szedni, mert jobban félek az ilyen durva gyógyszerektől, mint a fejfájástól. Azóta egyébként (és úgy ítélem meg előtte sem) volt olyan elviselhetetlen fájdalom. Azt gondolom vannak nálam durvább migrénesek, így úgy döntöttem egyenlőre megpróbálom az életet Etopro nélkül. Meg az igazság az is, hogy szeretnék még egy gyermeket, és elég komoly mellékhatásokat olvastam terhességgel kapcsolatosan is, akár hosszú távon is. Epilepsziás roham még csak kicsi sem fordult elő nálam, tehát ezért is álltam értetlenül a gyógyszer és az javaslattal szemben.

2011. szept. 19. 11:42
 4/6 Milus888 ***** válasza:

Óvatosságra intek mindenkit, aki etoprot szed.

Mondjuk én epilepsziás vagyok, de a gyógyszertől személy szerint 15 kilót fogytam 1,5 hónap alatt, 2 hétig olyan voltam mint egy zombi, a szélsőséges viselkedésemmel mindenkit halálra rémisztettem. 2 hét után normalizálódtam, de visszahízni nem tudok :/ Viszont lényeg a lényeg, hatásos.

2012. szept. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nem mindenkinél hat ilyen drasztikusan. Én például egyáltalán nem fogytam tőle, de a hangulatom az megváltozott meg fáradékony voltam. De egy deka nem ment le, pedig kicsit örültem volna ha le megy 1-2 kiló :D

De tény, hogy nálam is ezt kérdezték, nem-e fogytam.

Persze mindenkire máshogy hat.

2012. szept. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Abban egyetértek én is, hogy hatásos gyógyszer. Egyszer nem fájt a fejem amíg szedtem. Max olyan volt vagy két esetben, hogy mintha elakarna kezdeni fájni, de az is olyan tompa volt, hogy szinte észre se vettem. Bár én most önkéntesen abba hagytam a szedését, gondoltam tartok egy kis pihenőt. Nem fogok életem végéig gyógyszereken élni ha pedig nem hagyom abba akkor nem fogom tudni, hogy kell-e még szednem. Február környékén hagytam abba, egy ideig teljesen jó volt egyszer nem fájt a fejem. Mostanában már előfordult, de ahhoz képest, hogy nyáron mennyi front volt szerintem nem sokat fájt. Olyankor bekaptam egy cataflamot vagy aludtam és rendbe is jöttem.

Az orvos érettségi előtt nem ajánlotta, hogy abba hagyjam, mert általában visszaesést szoktak tapasztalni. Így nem is tud róla, hogy én abba hagytam.

De én meg vagyok vele elégedve, lényegesen jobb mint régen, amikor nyáron szinte napi szinten fájt a fejem. Most meg már lassan tél jön, nincs annyi front, de ha sűrűbben fájna a fejem, akkor nem határolódnék el még egy fél éves Etopro kúrától.

2012. szept. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!