Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Neurológiai szakrendelésen...

Neurológiai szakrendelésen mit csináltak azzal, akinek fülzúgása volt?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Általános neurológiai kivizsgálás. Kikérdezés, egyéb betegségek, reflexek nézése. Járni kell csukott szemmel, egyenesen, egyensúly érzék miatt. Fekve nézik a reflexeket, kis eszközzel ütögetik a kezed-lábad, végighúzzák a talpadon is. Fel kell emelni fekvő helyzetben a lábad, kezedet kinyújtani, megtartani, hogy nem remeg-e. Közben figyelik a beszéded, rá kell nevetni az orvosra amikor kéri (ez is a vizsgálat része!). Tehát alapból egy rutin vizsgálat, semmi fájdalmas. Ezekből az orvos sokat leszűr, ha talál valamit, továbbküld úgyis.

Ne izgulj.

2011. jún. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Azért izgulok, én már csak ilyen vagyok :-S
2011. jún. 7. 09:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én is izgulós vagyok. Ráadásul nekem tűfóbiám is van, s most vagyok túl egy infúziós kezelésen... horror volt számomra. ( Neurológia osztályon voltam )
2011. jún. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én meg az MRI-től parázok, nehogy betoljanak egy csőbe :-(((

Inkább szurkálnának...

2011. jún. 9. 08:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Túl vagyok egy MR-en. Két hét múlva új MR lesz, ráadásul kontrasztanyagos, azaz szúrnak :( És azon a héten lesz egy másik MR-em is. Egyik hétfőn, másik pénteken. Ez van.

Túl vagy a neurológiai vizsgálaton?

2011. jún. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szia! Túl vagyok a neurológiai vizsgálaton, tényleg nem volt semmi különös. Viszont belső fül MRI-t javasoltak, amitől nagyon félek! Engem, a klausztrofóbiást akarnak betolni a csőbe, ÁÁÁÁÁÁ!!!! Leírnád nekem, milyen volt az MRI? Nagyon köszönöm!
2011. jún. 13. 17:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia, örülök, hogy lezajlott a neurológia.

Ha MRI-t írtak elő, akkor oda tényleg jó elmenni, két dolog miatt:

1. kiderül a saját és az orvosod megnyugtatására, hogy nincs szervi baj a fülzúgás mögött.

2. az MRI után büszke leszel magadra, hogy végigcsináltad a vizsgálatot.


MRI: gondolom kaptál időpontot, általában várni kell mindenhol 1 hónapot. Ha "eljön az idő", elmész a kórházba, adategyeztetés, leadod az addigi leleteket, amik vannak ( ha mást nem, legalább a neurológiait ). Kitöltetnek egy papírt, amin kérdések vannak, van-e fém a szervezetedben, allergiás vagy-e, előző betegségek, ilyesmi. Általában várni kell 10 percet, fél órát, attól függően hogy van-e csúszás aznap. Addig ülsz, várakozol, olvasol ( ha egyedül mész, vigyél könyvet vagy mp3 lejátszót ). Behívnak. Elmondja az asszisztens a vizsgálat menetét, és hogy a testeden ne legyen fémtárgy. Fülbevaló, nyaklánc, gyűrű, fém-öv, ilyesmi. Ezeket le kell venni. A melltartón a kis kapocs nem számít :))) Bekísér a vizsgáló helyiségbe. Ott van egy nagy gép, amin van 1 nyílás. Abból kijön egy "sütő"-szerű rész, amire tesznek papírt arra kell ráfeküdni, a hátadra. Kapsz füldugót. Elmondják ott neked, hogy a gép erős hangokat fog hallatni, nem kell tőle megijedni, berregés, kattogás. A vizsgálat kb 15-30 perc, attól függően, mit néznek. Kapsz a kezedbe egy kapcsolót, azon van egy gomb és ha a vizsgálat közben rosszul érzed magad, megnyomod és a berendezést leállítják. A helyiségen van egy üvegablak, ott fog kint ülni az asszisztens, ő lát téged végig, tehát biztonságban leszel. Füldugót beteszed, raknak a fejedre egy ufó-szerű valamit, s betolnak a gépbe. Bent van lámpa, felül, tehát nincs sötétség. Egy nagy lyuk az egész, de ahogy írtam, nincs sötétség és a kezedben lévő gomb is biztonságot ad, mert bármikor jelezhetsz ha gond van (de nem lesz!). Elindul a vizsgálat, jön az elég hangos berregés, kattogás, kopácsolás. Bent nem szabad mozogni, ez fontos. Fekszel szépen és valami szépre gondolsz. Én pl egy általam NEM kedvelt dalt dudorásztam az MRI alatt: "ma végre jól vagyok és pont, nem érint meg hogy más mit mond, semmit nem bánok meg, míg a jókedv tart...tudom hogy lesz egy pár órám, ameddig senki nem szól rám és csak fekszem a fűben majd... Na én ezt szoktam dudorászni. Vagy arra gondolok, hogy az őserdőben vagyok és az indiánok éppen nekem járnak törzsi táncot, dobolnak közben, annak van ilyen kattogó hangja. Szóval a lényeg hogy vond el a figyelmed s nem lesz baj :)

Vizsgálat után kitolnak a gépből, kiveszed a füldugót, felállsz s kész. Van ahol rögtön kiadják az eredményt, van ahova másnap kell visszamenni.


Ha kontrasztanyagos MRI-d lesz ( de nem hiszem ) akkor még kapsz egy vénás injekciót vizsgálat előtt, de az elég ritka.

2011. jún. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia,megint én. Eszembe jutott hogy van az országban néhány nyitott MRI készülék, direkt azoknak akik nem bírják a bezártságot. Előkerestem neked:

Kaposvár, Budai Egészségközpont, Országos Reumatológiai Intézet, Pest megyei Flór Ferenc Kórház.

Nem tudom, hogy itt ingyenesek-e vagy fizetősek, utána kell érdeklődni.

Hátha számodra segítség :)

Minden jót!

2011. jún. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon kedves tőled ez a kimerítő válasz, így ismeretlenül.

Végül arra jutott a doki, hogy ha klausztrofóbiám van, akkor mégse menjek MRI-re, mert valószínűleg úgyse mutatna ki semmit az én esetemben, ugyanis a fülzúgás szervi okát a legritkább esetben találni meg. Mindenesetre jó kis stresszben tartottak napokig.

Neked mielőbbi gyógyulást és szép nyarat kívánok!

2011. jún. 20. 13:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia, újra én, akkor szerencséd van, hogy nem kell menned, örülök neki! :)

Én ma voltam trombofília vizsgálaton, az általam annyira rettegett vérvizsgálat volt, méghozzá 10 (!) kémcsővel vettek. De túl vagyok rajta. Eredmények 3 hét múlva.

Minden jót neked is!

2011. jún. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!