Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Savtúltengés okozhat torok...

Savtúltengés okozhat torok kiszáradást?

Figyelt kérdés
Szerintetek lehet azért savtúltengésem mert stresszes vagyok mostanában? Illetve elég ha beveszek egy savlekötöt aztán ha nem múlik el akkor kell elmennem orvoshoz? úgyértem, aki ezzel foglalkozik... mert a háziorvosom írt fel savlekötöt.
2011. jún. 7. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak önmagától a stressztől nem lehet. Ha van valami gyomorbajod, akkor igen, a stressz fokozhatja.

Ha a savlekötő nem segít, igen, orvoshoz kell menned. Nincs refluxod?

2011. jún. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
háát az van , hogy voltam egy vérvételen... s azt mondta az orvos, h elkell mennem egy vizsgálatra, valószínűleg tükrözésre, mert , h van valami emésztőrendszeri betegségem ami lehet reflux, növéremnek az van.... és amúgy is érzem néha hogy feljön a sav, csak most sokkal jobbanés már a torkom is kiszáradt... elmentem háziorvoshoz, és azt mondta, tiszta idegb vagyok úgyhogy felírt savcsökkentőt... így kb ennyi, nem tudom, h van e refluxom , de lehetséges, de elvileg a savcsökkentőnek segítenie kellene, nem? te használtál már valamilyet? mert az orvos egy elég erőset írt fel, vagy 1hónapig kell szedni, én azt hittem elég az ilyen gyengébb
2011. jún. 7. 12:49
 3/3 anonim válasza:

Simán lehet tőle száraz a torkod. Ha a családban előfordult reflux, akkor neked is lehet.

A stressz elősegíti a betegségek kialakulását, illetve súlyosbíthatja azokat.

Ha a savcsökkentő nem segít, valóban menj orvoshoz, de mindenekelőtt próbálj megnyugodni, ez sokat számít. Ihatnál esetleg nyugtató teát (komló (nem sör!), citromfű, kamilla), vagy ha nem akarsz főzőcskézni, akkor szedhetnél valami tabit - ezeknek a kivonatából - is a kezelés mellé, de erről is tájékoztasd a dokit. A savcsökkentők egyébként elég kétarcú szerek szerintem, ugyanis a gyomorkapu (pylorus) pont akkor zár elvileg jobban, ha savasabb a gyomor. Tehát ha csökkentjük a savat, akkor könnyebben fel is jöhet a gyomornedv. Ez tapasztalat.


Üdv: egy leendő gyógyszerész

2011. jún. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!