Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hová forduljak, ha kórházi...

SpiderWeb kérdése:

Hová forduljak, ha kórházi dolgozók az alapvető jogaimat nem tartották be?

Figyelt kérdés
Semmi tájékoztatást nem adott senki se műtét előtt, se műtét után. Annyit se, hogy mit szabad tennem és mit nem... Pedig nem kis műtétem volt.. Ráadásul van olyan veszélyes rész is a területen, ahol bárki felbukhat mégse teszik rendbe... Milyen bizottság vagy betegjogi szervezet foglalkozik ilyesmivel?
2011. jún. 14. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden kórházban van betegjogi képviselő jogász, hozzá tudsz fordulni
2011. jún. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elsőnek gondold végig, hogy megéri-e.

Megéri-e szarakodni velük, mi lesz az eredménye(gondolom kapsz egy papírt, amin jobb esetbe rajta van, hogy igazad vagy, rosszabb esetben meghazudtolnak).

Csak akkor van bármiféle értelme lépned, ha valami maradandó dolog maradt a tájékoztatás hiánya miatt.

2011. jún. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A betonlapokkal kapcsolatban, amiken simán el lehet esni abban tuti igazat adnának, mert nagyon veszélyesek. Bár, ha eddig nem tettek semmit ki tudja.. Biztosan megvárják, amíg valaki meg nem sérül... Borzalom. Nekem daganatot távolítottak el a testemből és semmiféle tájékoztatást nem kaptam sem arról, hogy mi történt pontosan sem arról, hogy mitől óvakodjak vele, mire kell vigyáznom stb.. Sajnos az a baj, hogy tényleg nem nagyon lehet ezt tetten érni, hiszen nincs nyoma.. Valami kivizsgáló bizottság kéne vagy nem tudom.. Na mindegy. A kórházi betegjogi képviselő az tudom, hogy elérhető. köszönöm. Én inkább valami szervezetre gondoltam, ami kimegy, megnézi a betonlapokat és tesz azért, hogy megcsinálják őket normálisan és ami vizsgálódik, hogy mennek a dolgok.. De hát ilyen nem nagyon van, gondolom. Amit ismerek az a CCHR, csak az a pszichiátriára van "szakosodva". Na de azért köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 14. 19:35
 4/4 anonim ***** válasza:
A betegjogi képviselő valóban kizárólag a személyedet érintő jogsértésekkel foglalkozik. Viszont - miután a Kórház is egy "munkahely", ahol vannak munkavédelmi előírások, talán a Munkavédelmi Felügyelőség lesz ez ügyben az illetékes (?) :))
2011. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!