Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Alkalmi munkavállaló vagyok,...

Alkalmi munkavállaló vagyok, van e TB jogosultságom vagy csak arra az időre van, amikor dolgozom?

Figyelt kérdés

Egy cégnél vagyok mint alkalmi munkavállaló és jelenleg nincs szűkség rám a cégnél, és kérdésem hogy ilyenkor a TB-m van e?

Bőrgyógyászhoz akarok ellátogatni mire számíthatok csekket kapok vagy mi? Előre is köszönöm !


2011. jún. 18. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
neked akkor magadnak kéne fizetni a TB-det,ha nincs állandó munkád. Ha nem fizeted, akkor visszamenőleg be kell fizetni az elmaradást és csak utána vagy jogosult bármire is.
2011. jún. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és az körülbelül mennyi lehet 2 éve dolgozom alkalmi munkavállalóként (előtte tanultam) és hol kezdjek neki ??
2011. jún. 18. 15:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

azt hiszem havi 4500,+ az alkalmi jövedelmed utáni TB

és büntetést is fognak kiszabni rád, de akkor kérheted, hogy engedjék el...azt elszokták engedni.

adót fizettél rendesen? mert tuti azt is meg fogják nézni.

2011. jún. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a cég intéz utánam minden kifizetést tehát gondolom adózok
2011. jún. 18. 15:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

akkor kérdezd meg őket, hogy pl.az alkalmi munka után mennyi TB-t fizettek,illetve fizettek-e.

Ha megvolt a 4500 havonta,akkor azt hiszem nem kell fizened. Ha nem fizettek TB-t (azzal, hogy te majd befizeted) akkor még azután is kell fizetned.

Tehát menj be a bérszámfejtésre és kérdezd meg.

(egyébként az év végi adópapírodon rajta kéne hogy legyen

2011. jún. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ebben a két éveben itt is ott is a legutóbbi cégnél csak féléve vagyok
2011. jún. 18. 15:46
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2011. jún. 18. 16:02
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma voltam és meg is dobtak 3db 46. Ezres kis csekkel, melóm most meg nincs na de befizetem mert kell a TB.
2011. jún. 23. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!