Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tehetnék csípés ellen?

Mit tehetnék csípés ellen?

Figyelt kérdés
Tegnap megcsípett valami, vagy egy méh, vagy egy darázs, nem tudom, mert nem láttam már mikor levettem a kabátom. Fullánk nem volt benne, de egyből bedagadt és bepirosodott, csak egy 20perc után tudtam ecettel borogatni, de ma már nagyon viszket és jó piros és kicsit dagadt is. Ez normális? Az ecetes borogatás jó rá?
2011. jún. 23. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Kálcium pezsgőtablettál igyál az csökkenti a dagadás mértékét és a vizsketést is.
2011. jún. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 acelsziv ***** válasza:
Az ecetes borogatás nem lohasztja le a csípést. Amikor egy méh megszúr a beszakadt fullánkból erős feromon szabadul fel, ami arra sarkallja a többi méhet, hogy ugyanoda szúrjon. Az ecet csupán ezt a feromont nyomja el. Kalcium a legjobb a duzzanatra.
2011. júl. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!