Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire fáj a gerincbe adott...

Mennyire fáj a gerincbe adott érzéstelenítő? általában sikerül elsőre jó helyre beadni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom a spinálanesztéziára gondolsz. Ne aggódj, nem szokott nehézséget okozni a gyógyszer beadása. :-) Természetesen előfordulnak nehezebb helyzetek, amikor megkínlódik vele az ember, de ez szerencsére ritka. Hogy mennyire fáj, arról közvetlen tapasztalatom nincs (nekem nem szúrtak még spinált), de magam már sokszor érzéstelenítettem így, és eddig senki nem akart leugrani az asztalról. A többség azt mondta, hogy kevésbé volt kellemetlen, mint amire számított. Egyébként "akasztják a hóhért", elképzelhető, hogy nekem is műtétre lesz szükségem (sérülés miatt) - ha valóban műtét lesz a vége, én habozás nélkül a spinált fogom választani az altatás helyett. :-)
2011. júl. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kellemes ,de ki lehet bírni, szerintem nem sokkal rosszabb, mint egy máshova kapott injekció, csak tényleg rosszabbra számít az ember.Nem tudom hányszor próbálják, és egyet kaptam és azonnal jó helyen volt.-viszont furi maga az érzés.
2011. júl. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Epidurálásra gondolsz? Nem fáj, biztosan tudom. Inkább érdekes érzés. Nekem 3-szor volt.Elsőre sikerült mindig. Az altató orvos adja be nagy rutinnal. Ne félj. Mütét után feküdj hanyatt mozdulatlanul, mert nagyon fog fájni a fejed!
2011. júl. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Látod, mások is ezt mondják. :-) Kipróbált módszerek állnak rendelkezésre felkészült személyzettel. Minden módszernek (altatás, gerincközeli érzéstelenítési módok, blokádok stb.) megvan a maga helye, a műtéttípustól és a beteg egyéni jellemzőitől függ, hogy melyik a legmegfelelőbb (ezt minden egyedi esetben az aneszteziológus tudja megmondani a megfelelő vizsgálatok után). Van, amikor olyan a szituáció, hogy csak bizonyos módszer jön szóba, máskor lehet válogatni (azért van ott a szakorvos, hogy ezt felmérje). Bármit is javasol, azt nem véletlenül teszi, hanem igyekszik az adott körülmények között a legbiztonságosabb, legjobb ellátást adni. Szóval bízz az orvosodban, és nyugodj meg! (Első voltam)
2011. júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!