Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Voltam vérvételen 2 hete és...

Voltam vérvételen 2 hete és magas a hormonszintem. Holnap megyek Keszthelyre egy belgyógyász-kardiológushoz. Valakinek nincs tapasztalata, hogy ilyenkor mit csinálnak? Kissé félek csak azért.

Figyelt kérdés
Egyébként Dr. Nyárádi Attilához megyek
2011. júl. 5. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Melyik hormonod szintje magas?
2011. júl. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fogalmam nincs. Mindjárt megnézem, mert én nem voltam itthon, mert kirándultam és csak anyu mondta:)
2011. júl. 5. 18:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Na megnéztem. A THS értéke. Nos vélemény?
2011. júl. 5. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Tehát a TSH-é :))) (nincs olyan, hogy ths)


Ez a pajzsmirigyműködést stimuláló agyalapi mirigyben termelődő hormon. Nincs semmi vész, csupán annyi, hogy kicsit alul működik a pajzsmirigyed, ezért érzi úgy az agyalapi mirigyed, hogy többet kell termelnie a TSH-ból ahhoz, hogy elegendő pajzsmirigy hormont állítson elő a pajzsmirigy.


Eddig remélem érthető.


Annyi lesz a kivizsgálás (amúgy endokrinológushoz kell menni ezzel és nem kardiológushoz, mert a szívműködésre nem igazán van lényeges hatással ez a probléma, úgy sejtem).


Tehát annyi fog történni, hogy írnak fel neked egy gyógyszert, ami a hiányosan termelődő pajzsmirigy hormont pótolja tablettásan. A neve vagy euthyrox/letrox/l-thyroxin lesz. Minden nap egyet kell bevenni majd éhgyomorra reggel, étkezés előtt egy órával.


A dolog lényege, hogy ha lány vagy, akkor terhesség alatt valamivel nagyobb adagban kell szedned a gyógyszert.


Ha nem szeded, nehezebb teherbe is esni, mert akár hatással lehet a női hormonokra is ez a pajzsmirigy hormon. Sok hormonunk van, és hatással vannak egymásra is valamilyen szinten.


Viszont az is lehet, hogy nem ír még fel gyógyszert, hanem további vizsgálatok lesznek, pajzsmirigy ultrahang, esetleg scintigrafia. Az ultrahang nem fáj, a scintigrafia nem valószínű, mert elég drága szokott lenni. Az csak egy tűszúrás, mintha vért vennének, annyit érzel belőle. De mondom, nem fognak nagyon agyon vizsgálni, mert általában nincs pénz az egészségügyben.


Kb... ennyi a lényeg. Még ha van kérdésed, szivesen válaszolok, remélem érthető amit eddig írtam.

2011. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

endokrinológus is ő:)

Köszi a választ

2011. júl. 5. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!