Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vastagbél tükrözésnél mindenki...

Vastagbél tükrözésnél mindenkinek alapból adnak bódítást vagy rá kell kérdezni? A székesfehérvári kórházzal van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 15:23
1 2
 1/17 anonim válasza:
Nálunk a családból már többen is voltunk, semmiféle bóditásról szó sem volt.
2011. júl. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá,de bódítás nélkül nagyon bátornak kell lenni....
2011. júl. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
én nem is mertem elmenni, mert egy ismerősöm aki volt, azt mondta, hogy egy meleg lehelletet érzett a tarkóján, aztán egy nagy szúrást odalent. Hát köszönöm szépen, ebből nem kérek.
2011. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Uh :( hát ez nem hangzik vmi biztatóan...nagyon félek a vizsgálattól és már alapból vannak fájdalmaim, a dokitól semmiféle felvilágosítást nem kaptam...mindennek a neten néztem utána, és több helyen azt írták, hogy adnak...és ha kérsz, akkor pedig kötelesek..
2011. júl. 6. 15:40
 5/17 anonim ***** válasza:

Második vagyok,egyébként személyes tapasztalatom nincs,ismerőseim közül többen is átestek ezen,mindenki kapott bódítást és még igy sem a legszebb élmény,úgyhogy mindneképp harcold ki.

Bár szeirntme az az általános,hogy adnak.

2011. júl. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ki is fogom, és ők itt a fehérváriba voltak?
2011. júl. 6. 15:51
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nekem éppen ma csinálták a Signoidoscopiát.

Nincs érzéstelenítés, ez a bél alsó szakasza, 60 cm-ig hatoltak fel, és nem fájt. Az volt rossz, amikor a nyílásnál bevezették a csövet, illetve, amikor levegőt fújtak be.


Azt mondta az asszisztens, hogy bódítást azok kapnak csak, akiknél ennél magasabbra mennek, azt hiszem retroscopia, és van még egy Coli-valami scopia is, legalábbis velem kitöltettek egy papírt az eljárás előtt, bele kellett egyeznem, hogy ha gond történik és hirtelen műtétre van szükség, akkor elfogadom, de ennek nyilván minimális az esélye.


Az az igazság, hogy az előtte való nap nekem sokkal-sokkal rosszabb volt. Egyrészt majdnem elájultam az éhségtől egyszer (szőlőcukrot lehet fogyasztani!!), másrészt a hascsikarás és hányinger és f*sás iszonyat volt, ehhez képest maga a vizsgálat nem volt gáz tényleg!


És: színes képernyőn nézhettem saját beleimet belülről, nem semmi! :o))

2011. júl. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Remélem nem találtak nálad semmi komolyat :)

A felkészüléstől nem félek, max az éhségtől :)) Nekem colonoscopia lesz, szóval addig mennek fel, amíg tudnak. Nagyon bízom benne, hogy nem fogok belőle érezni semmit vagy csak minimálisan, mert így is fáj minden nap a hasam.

2011. júl. 6. 17:39
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem nálam nem találtak.

Azt viszont nem írtam oda, hogy az állt még a papíron, hogy az érzéstelenítést a dokival kell megbeszélni (én is ezért kérdeztem rá), és vizsgálat közben ha fáj azonnal szólni kell!

És az is rajta volt a papíron, hogy ha bódítást kérsz, akkor aznap nem vezethetsz autót, nekem pl ez is rossz lett volna, mert autóval mentem...

Erre gondolhatsz előre!


Hát akkor mindent bele! Azt sajnos nem tudom, hogy ha tovább tolták volna a kütyüt, akkor jobban fájt volna, nekem tényleg csak a levegő volt rossz érzés, még mindig érzem a bordáimnál picit (mert hogy addig tolták fel), azért amikor kihúzzák, az megkönnyebbülés!


Egy barátom altatást kért, neki úgy csinálták.


Igaz, ez Budapest...


Sok erőt hozzá!

Az éhezés nem olyan rossz, nekem közben a gyerekeimre még főzni is kellett és etetni őket... :o)

2011. júl. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! Hát igen, az Budapest. Ma felhívtam a kezelőorvosomat és megkérdeztem erről a témáról és közölte, hogy bódítást csak indokolt esetben adnak és hogy fájdalomcsillapításra sem lesz szükség. Ha eddig nem féltem a fájdalomtól már jó előre, akkor most elkezdhetem :S
2011. júl. 7. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!