Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » MI a véleményetek a leírt...

MI a véleményetek a leírt orvosi esetről (szövődményes középfülgyulladás)?

Figyelt kérdés

Édesapám (63 éves) bement vasárnap a fül-orr-gége ügyeletre nagyon erős fülfájás miatt,azt mondták nem láttnak semmit,jöjjön haza,különben meg miért is jött vasárnap ide,jöjjön vissza csütörtököngyógyszert semmit nem kapott.

Szenvedett szegénykém fájdalomcsillapítokkal csinálta végig a napokat,aztán ma reggel a fél arca lezsibbadt,iszonyatosan megijedtünk autóval gyorsan vittem az idegklinikára nehogy agyvérzés legyen,onnan a fülészetre irányították.A vasárnapi orvossal találkozott ismét,aki megijedt láttva milyen állapotba került.Azonnal felszúrta a fülét,fejröntgenre küldte,többfajta vénás antibiotikumot rendelt neki,bentfogta.


Az orvosok titokzatosan tanakodnak,de semmit nem mondanak,pedig apu megkérte őket,hogy legyenek őszinték.


Nagyon aggódunk apukámért :-((( !


2011. júl. 7. 22:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem csak lezsibbadt,hanem le is bénult a fél arca.
2011. júl. 7. 22:06
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon sok orvosi műhiba van. Nekem most volt epehólyag gyulladásom 2 hete jöttem ki a kórházból röviden ismertetem a gyászmenetemet. Első nap amikor éreztem hogy baj lesz hétfő reggel. Este már lázas voltam. Kedd: elmentem a háziorvoshoz (aki nagyon alapos és rendes), de szerencsétlenségemre helyettesítés volt. Megvizsgál a kis doki csaj azt mondja epehólyag gyulladás gyanúja áll fent de ez nem vészes:O. Adott beutalót hasi ultrahangra. (mondanom sem kell talán hogy 3 és fél hét múlva kaptam időpontot.)És felírt pár gyógyszert. Szerdán javultam a gyógyszerektől. Csütörtökön romlottam mint az állat. Átszenvedtem még vasárnapig a napokat fájdalomcsillapítókkal. Vasárnap bementem az ügyeletre ahol annyit mondtak hogy ez egyáltalában nem veszélyes és nem kell megjátszani a hattyú halálát.És adtak valami injekciót. Hétfőn már nagyon rosszul voltam szinte nem láttam semmit a láztól visszamentem a háziorvosomhoz aki beutalt a kórházba (mert ekkor már szerencsére nem helyettesítés volt) és még hétfő este be is mentem a kórházba. Ott a sürgősségin megcsináltak minden vizsgálatot és öt napra fogtak bent abból 3 nap CSAK INFÚZIÓN VOLTAM ÉS MAGAS LÁZZAL. Akkor a helyettes orvos nem hibázott az ügyeletes nem hibázott?:O De sajnos igen már egy héttel előbb be kellett volna hogy mennyek a kórházba és akkor nem kellett volna így megszenvednem vele. Persze még most is vannak panaszaim de ez már sokat javult.Egy szó mint száz kevés az az orvos aki a legemberségesebben áll a pácienséhez és sajnos nagyon a pénz dominál. Sajnos nem foglalkoznak az emberrel. (Talán úgy vannak vele hogy nem az ő bajuk?:O) Csak az a baj hogy erre esküdtek fel...És talán ez lenne a dolguk, de valahogy mégsem az igazi.... Egyébként jobbulást kívánok:)
2011. júl. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok egyébként az lehet hogy középfül gyulladás de miért bénult le azt nem mesélték el ezek a remek orvosok?:O
2011. júl. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 neewollah ***** válasza:

A féloldali arcbénuláson kívül van más baja?Beszédzavar,végtaggyengeség,ügyetlenség?-ha ezek lennének akkor valószínűbb az agyvérzés

ja és a homlokát tudja ráncolni mindkét oldalon?ha az adott oldalon nem tudja akkor valószínűbb h az arcideget érinti a gyulladás ami középfül mellett fut...

Kívánom a legjobbakat apukádnak

2011. júl. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Neewollah-nak:Az idegklinikán a neurológus ránézésre megmondta,hogy ez a fülétől van,sem végtaggyengeség nincsen,sem beszédzavar,persze mivel mi nem értünk hozzá nagyon megijedtünk az arcidegbénulástól.


Éjszaka is kapta a vénás antibiotikumokat (Augmentin 1,2 gr 3x ,Klion infúzió 3x ),reggel beszéltem vele azt mondta sokkal jobb a füle most,nem is kért fájdalomcsillapítót éjszaka a kórházban.

Megyek hozzá délután :-),viszek neki finom ebédet.


Miben reménykedhetünk,helyrejön?

2011. júl. 8. 11:07
 6/7 neewollah ***** válasza:

Hát szerintem mivel el lett kapva a dolog és az antibiotikumra javul is,szerintem helyre fog jönni,az ideg sem károsodott annyira,az arcmozgása is visszajöhet.

De persze pontosat a neurológus fog mondani de szerintem bíztató a helyzet

További gyors felépülést neki

2011. júl. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2011. júl. 9. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!