Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » S. O. S.! Gennyes, gyulladt a...

S. O. S.! Gennyes, gyulladt a lábujjam, csütörtökön véletlenül felsértettem a körmöm alatt az ollóval. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A körmöm körül sárgás, gennyes, körülötte piros a lábujjam. Csütörtökön-pénteken semmi ilyen problémám nem volt még vele, nagyon fájt, akkor is, ha hozzá sem értem. Pénteken nyaralni mentem, egész nap gyalogoltam, mindössze egyetlen ragtapasszal rajta, a szandálom egész nap dörzsölte, ez nem igen tett jót neki. Péntek este észrevettem, hogy gennyes a körmöm körül. Nem folyik, csak ilyen sárga... Körülötte pedig piros. Szombat óta olyan papucsban jártam, ami nem érintette felülről a lábujjam. Ma délelőtt jöttünk haza, azóta alkohollal fertőtlenítem, illetve többször is tisztítom hideg vízzel egy nap. Mit tudok tenni? Betadine kenőcs vagy hasonló?
2011. júl. 10. 21:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
orvos!!!!
2011. júl. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Betadine kenőcs kell ide, felettébb nagy baj :D

A körmödbe ne kerüljön a kenőcs, csak körbe kend be

2011. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Elsősorban orvost javasolok. Ha valami okból kifolyólag nem tudszt elmenni, Kék Lukács kenőcsöt javasolok rá.

Ez egy széles hatásmechanizmusú, állatgyógyászatban használatos, de sok ember is használja. Minden gennyes gyulladást hamar meggyógyít.

2011. júl. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

ilyen nekem is volt, sőt többször is


távolítsd el a gennyet, ne erőltesd a lábad és pár nap alatt elmúlik :)

2011. júl. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönet a gyors válaszokért!

A bátyám gyógyszerész, őt is kérdeztem erről, de sajnos ő sokat nem tud mondani, a fertőtlenítést javasolja mindenek előtt.

Eléggé tartok az orvos kérdéstől, olvastam errefelé, hogy jó eséllyel kivágják azt a részt és kitisztítják. Szerintem, senki sem gondol jó szájízzel ilyesmikre.

Mindazonáltal egyelőre még szeretnék várni, legalább 1-2 napot, hogy lássam, van-e javulás.

Holnap elmegyek Betadine-t venni.

2011. júl. 10. 21:26
 6/18 anonim ***** válasza:
Jobb mintha le kéne vágni a lábujjadat.
2011. júl. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Távolítsam el a gennyet?

Hogyan? Házilag ezt hogy tudom megoldani viszonylag veszélytelenül?

2011. júl. 10. 21:27
 8/18 anonim válasza:

Nekem is volt többször is, és én is azt találtam a legjobb megoldásnak (ha csak felsértetted a körömágyat), hogy eltávolítottam a gennyet.

Tulajdonképpen azért is fáj ilyenkor, mert a felgyülemlett genny gyomja az idegeket.

2011. júl. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Házi gyógymód, felelősséget senki nem vállal érte, de nagyanyáink így csinálták: tegyél rá egy nagy szelet paradicsomot éjszakára, az lehúzza a gyulladást.
2011. júl. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Már nem fáj. Péntek este leszedtem róla a ragtapaszt, mint írtam, akkor vettem észre, hogy begennyesedett. Mielőtt nem volt gennyes, addig fájt. Már egyáltalán nem.
2011. júl. 10. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!