Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Dolg.1,5 évet 2006. juli-2008....

Dolg.1,5 évet 2006. juli-2008. ápr. Most nem dolg. , m. kint vagyok külföldön, itt most munkát keresek, ami beleszámít EU-sként a munkavisz. Otth. Viszont kiderült terhes vagyok. Pár hónap múlva otthon leszünk végleg, de mire leszek jogosult otthon?

Figyelt kérdés
Ugy tudom Gyed-re az mehet majd, aki szülést megelőző 2 éven belül legalább 180 napig biztosítva volt! Hát nekem ez meg is lenne...nem ?Mert olyat is hallottam, hogy ha nem helyezkedsz el 30 napon belül új munkahelyre, az előzőtől számítva nem vagy jogosult semmire.Csak akkor miért állítják azt,hogy ha min.180 nap megvolt már jár..akkor megjárna, ha jelenleg nincs is munkám, de előtt voltam biztosítva, nem ? Gyes-meg alanyi jogon jár, nem ? Segítsen valaki ebben, ha tud !Köszi
2008. júl. 28. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyes alanyi jogon jár, de az nagyon kevés. Amit írtál a gyed-re az jó, csak a leglényegesebb kimaradt, akkor igényelheted ha biztosított vagy, azaz munkaviszony eseté v. egyénivállalkozó vagy v. munkanélküli segélyt kapsz v. táppénzen vagy stb. szóval ez kell az igényléshez.

Azután úgy tudom van valami egyszeri anyasági támogatás meg terhességi gyermekágyi segély vagy mi, de azt is biztosítottként igényelheted szerintem.

2008. júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, intézkedem... ! Munkanélkülire vetetem magam !:)Vagy, ha fizetem magamnak én azt a havi 4500 Ft, hogy biztosítva legyek ? Az nem jó ? :)
2008. júl. 29. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!