Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV küldött a tegnapi nap...

NAV küldött a tegnapi nap folyamán 3 jól megrakott borítékot (csekkel).96. 000 Ft-ot kellene befizetnem Eü járulék címen a 2008-es és 2009es évre. De nincs pénzem, mit tegyek? Olvass tovább!

Figyelt kérdés

Jelenleg nappali tagozatos tanuló vagyok főiskolán 2010. évtől úgy 2013ig.

2008tól 2009ig nem volt munkahelyem, mert két éven át felvételizgettem a hadseregbe, rendőrségre, ahova sajnos nem vettek fel. Ez alatt a két év alatt a szüleim tartottak el. Semmilyen jövedelmet és vagyont nem halmoztam fel ez alatt a két év alatt.

Mit tudok tenni és kihez tudok fordulni eme követelés ügyében? Mert nem tudom kifizetni ezt az összeget.

Ha oda jut a helyzet hogy jön a behajtó, akkor mit visz el ? Most is szüleimmel élek és semmi vagyonom nincs és jövedelmem is nulla.


2011. júl. 12. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
írj nekik szívhez szóló levelet és kérd, hogy tekintsenek el tőle, mivel most sincs jövedelmed - ha mázlid van elengedik
2011. júl. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem valószínű ezek behajtják mindenképp, szívhez szóló leveleket már megszokták.


"Egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni az a belföldi személy, aki nem biztosított és egészségügyi szolgáltatásra a törvény alapján nem jogosult"


ha máskor ilyen helyzetbe leszel akkor a munkaügyi hivatalba regisztráld magad és ott kötelesek lesznek mindenről tájékoztatni a lényeg hogy ezt az önkormányzat fizeti a munkanélkülieknek, feltéve ha kapsz valami segélyt és igényled is.

nem emlékszem pontossan melyik tv de kimondja hogy a törvény nem ismerete nem jogosít fel a mulasztásra vagy valami hasonló. Vagyis ki kell perkálni. Próbálkozhatsz azért szívhez szóló levélhez de nem fog összejönni.


Amit én ajánlok részletfizetés kérése.


Vagy:

mivel most tanulsz és nincs jövedelmed és te erröl nem tudtál és a munkaügyisek nem világosítottak fel(kellett volna regisztrálnod magad, ha nem akkor is kellett volna levelet kapnod hogy fizesd be, azt hiszem) és kifizeted részletbe de akkor ha kitanultad a szakmád és lesz fizetésed mert a szüleid rossz anyagi helyzetbe vannak. Itt érdemes megkérdezni hogy az a 96.000 annyi marad -e vagy emelkedik e majd az inflációval feltéve ha van rá lehetőség. én ezt próbálnám meg elsőnek ha nem marad rögtön a részletfizetés, amit próbálj minnél több részletbe megoldani...

2011. júl. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán hogyan bukott ki ennyi idővel később, hogy nem volt akkor biztosításod? Egyszer csak írtak, hogy utólag fizess?
2011. júl. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg elment orvoshoz, az meg lejelentette az OEPnek, hogy nincs TB-je. Az meg a NAV-nak. De lehet, hogy csak úgy spontán belefutott az ellenőrzésbe. Mostanában rá vannak izgulva erre a NAV-osok, és hát nyilván 2008 körül kutakodnak, mert még egy-két év, és elévült volna.


Én is ugyanettől félek, mert ha akarnak, nálam is találhatnak hasonlót. De én mondjuk ki tudnám perkálni egyben az egészet, lekopogom, MOST már nem vágna földhöz :P


Csak hát tényleg abszurd, hogy akkor is fizetned kellene, mikor nincs egy fillér jövedelmed se, és örülsz, ha nem fordulsz fel éhen. Ha meg van valami a neveden, akkor az önkormányzat se segít, azt mondják, add el, aztán fizesd abból a TB-t. Hógynepersze, az apátok f....t

2011. júl. 13. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
emlékeim szerint nem voltam orvosnál az elmúlt két évben.
2011. júl. 13. 07:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Méltányosságból elengedik.Nekem 450.000.-lakásvásárlás utáni illetéket engedtek el.
2011. júl. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Akkor" a jegyzőtől lehetett volna kérni, hogy - mivel nem volt jövedelmed - fizesse helyetted az önkormányzat. Megvizsgálták volna a veled egy háztartásban élők jövedelmi viszonyait is, és ha a kérelmed az alapján megalapozott lett volna, akkor az önkorm. fizette "volna"

Ha ezt nem tetted, akkor most apeh Fizetési Kedvezmények Osztályára egy levél, melyben leírod, hogy mi volt és jelenleg mi a helyzet. Attól függ, hogy szüleid mennyit keresnek, esetleg meg lehet próbálni, kérni az összeg törlését. Indok: "annak megfizetése a család napi megélhetését veszélyezteti."


Ha ezt elutasítják, akkor új kérelem: kérni a havi törlesztési lehetőséget, max. 12 hóra szokták engedni.

2011. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!