Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak az anyajegyszűréssel és az eltávolításával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Elképzelhető, hogy van több anyajegyem is, amit el kellene távolítani, viszont néztem az árakat a magán bőrgyógyászoknál, és hát brutálisan drága... Persze, van egészségpénztári és üdülési csekk fizetési lehetőségem, de ezt nem feltétlen szeretném használni így, hogy ennyibe kerül.. azaz inkább arról van szó, hogy komolyan elgondolkodtam rajta, hogy sztk-ba megyek ezzel a bajommal..


Kolléganőm is így döntött még tavaly, és neki elég csúnya heg maradt, míg ezzel ellentétben egy-két fórumon meg azt is olvastam, hogy minden rendben volt, és nagyon szépen begyógyult a seb.


Ezért kérném, hogy aki már átesett ilyen "beavatkozáson", írja le légyen szíves, hogy milyen tapasztaltai vannak. Csak kolléganőm fogott ki rossz orvost az ingyenesen igénybe vehető szakrendelésen, vagy inkább jellemző erre is az a mondás, hogy "olcsó húsnak híg a leve"? Persze a magán orvosnál tapasztaltak is érdekelnek.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 17. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Rendelőben bőrgyógyászaton megcsinálják ingyen. Nekem nem maradt heg. Lehet túl nagy volt az ismerősödnek és azért maradt nyoma. Egyébként nem fájdalmas, érzéstelenítőt sem érdemes kérni. Nekem már vettek le a Mária utcában a kozmetológián egyet, és körbeszurkálták a derekamon érzéstelenítővel. Az sokkal jobban fájt, mármint a szúrások, mint maga a művelet. A levételnél pár másodpercig hozzáérintenek egy kis eszközt a bőrhöz. Szurkáló érzést lehet érezni, ezt kb 3-szor, esetleg 5-ször megismétlik.
2011. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igaz a mondás, de vannak kivételek, bár még nem találkoztam ilyennel. Nekem az sztk-s orvosok hanyagnak tűnnek... Csak szemészetre mentem el szemüveg miatt, a vizsgálat kb. 3 percig tartott a sötét szobában, a doktornő egy hármas szemüveget simán felírt elsőnek... Később elmentem egy magánorvoshoz, igaz hogy fizetnem kellett, de törődött velem! kb. egy óráig voltam bent, és még ő mondta minden egyes lencsepróbánál, hogy menjek ki nyugodtan a rendelőből, nézzek szét természetes fényben stb... Szóval végül megállapodtunk egy feles szemüvegben és szerintem megérte kiadni ennyi pénzt a szemem egészségéért:) Anyajegyszűrésen is voltam, de nem is gondoltam sztk-ra hanem egyből magándokihoz mentem... 7 ezer forint volt a 3 anyajegyem levétele+szűrés és még hegem se maradt:) Véleményem szerint ha egészségről van szó, ne spóroljunk.
2011. júl. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


15:10-es válaszoló. Mikor és hol vették le három anyajegyedet hétezer forintért??? Eddig akárhol néztem magán orvosoknál, ott csak a vizit 8-10ezer, és utána a konkrét levétel még plusz 20-30ezer anyajegyenként...

2011. júl. 19. 21:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Tavaly márciusban, Dr. Szabó András, Jászberényben:)
2011. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!