Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi lesz az egészségüggyel...

Alex Mészáros kérdése:

Mi lesz az egészségüggyel pénzügyileg és orvosok számával? (lent)

Figyelt kérdés
Olvashatuk az újságba hogy az orvosok nagy része külföldre megy vagy ország más tájaira.Pénzügileg romokban hever az állam miért nem képes több pénzt adni?!Mi lehet ezeknek a következményei?
2011. júl. 23. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Én biztos hoznék egy törvényt, hogy az itt végzett orvosok kötelesek X évig Magyarországon dolgozni, vagy visszafizetni az államilag támogatott képzésük díját. Több millió forintért kitanítják őket az adófizetők pénzéből, aztán lelépnek....
2011. júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is a pénz a legrosszabb hanem az a lejáratás ami ellenük megy. Semelyik másik szakmában nem üldözik és alázzák meg ennyire az embereket mint az eü-ben.

Én pl gyermekápolónak tanulok. Szívvel lélekkel csinálom azt amit. Soha egy percig nem voltam goromba, és akárhogyan is szólnak hozzám, én mindig kedves vagyok és mosolygok mert ezt is sokban segíti a gyógyulást, mégis sokan nekem rontanak és mindenhol olvasom, hogy "EZEK akarnak több pénzt?". Nem, nem zavar a fizetés, de ne köpjenek az arcomba és ne vegyék el a kedvem az egésztől, mert 3 országgal odébb 5x ennyi fizetésért cserébe sem köpködnek rám úton útfélen.

2011. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Első, gondolkodj mielőtt megszólalsz. Egy orvosnak miért nincsen joga elmenekülni a süllyedő hajóról? Miért megint az orvosok vannak előszedve, hogy korlátozzák őket és vissza kéne fizetni a tandíjat? Nézz körbe az országban, hogy rajtuk kívül még hányan menekülnek külföldre? Sokkal többen mint az orvosok. És nem kerül olyan sokba a kitaníttatásuk. Nem a tandíjat kell nézni, mert köze sincs a valós költségekhez.

Ennyi erővel az összes fodrászt, asztalost, mérnököt, takarítót, óvónőt vagy akárkit elő lehetne szedni.

A legundorítóbb dolog így itt tartani valakit ahelyett, hogy inkább a legalapabb szinten javítanának a helyzetükön.

2011. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát fodrász, asztalos akármi - általános iskola után 3 év alatt meg van. Orvos - 4 év gimi, 6 év egyetem, a költsége 975 000 Ft/félév. Hát... Igenis fizesse vissza, ha nem akar itt maradni.
2011. júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

És honnan tudja ő a gimi és az egyetem alatt, hogy diploma szerzés után gyakorlatilag elfogató hadjárat indul majd ellene és menekülnie kell?

Fizesse meg az aki elüldözi. Ha nincs szükség rá, igenis el fog menni.

És nem csak arról a pár példáról van szó amit írtam. Mindenki menekül az országból, nem csak az orvosok. És nem csak az orvosok kerülnek ilyen sokba.

2011. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ki üldözi el? Orvosokra van kereslet. A fizetésük elég kevés, az igaz, de ott a hálapénz, meg magánrendelése is lehet.
2011. júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy ki üldözi el? Látszik, hogy semmit sem tudsz a magyar eü-ről... Inkább maradj csendben.
2011. júl. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha jobban belegondolsz, az a pénz amit egészségügyi járulékokban levonnak, az nem elég ennyi orvos eltartására plusz orvosi készülékek, plusz gyógyszerek, kórházi rezsiköltség... új forrásokat kell keresni különben még ennél is nagyobb baj lesz.
2011. júl. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Aki nem ért hozzá, nem dolgozik az eü-ben, sőt, az égvilágon semmi köze hozzá, az miért beszél?


Egyrészt nem csak az orvosokat taníttatja ki az állam, hanem MINDENKIT, aki államilag támogatott képzésen van.

Másrészt az én anyum és apum is ugyanúgy fizet adót, és bizony szerintem a lassan 40 év munkaviszonya alatt régen befizette már azt a pénzt, amit most "rám" költenek.

Harmadrészt nem nekünk adják ám azt a majdnem egy milliót félévente. Sőt, még csak nemi s a hatalmas ösztöndíjunkra költik, mert az ötös átlagomra is elég nevetséges összeget kapok (a többi szakhoz és átlaghoz viszonyítva). Tudod mire költik azt a pénzt A klinikákra. Szerinted a klinikákon mi megy? Elárulom: gyógyítás.

Plusz akkor ha szerinted az orvsoknak vissza kellene fizetnie a "tanításukra költött pénzt" (hahahaha), akkor fizesse vissza MINDENKI. Az összes jogász, bölcsész, mérnök, asztalos stb.

Sőt, az is, aki kitanult vmit, de nem abban helyezkedett el. Pl. ha vki a mekdönciben dolgozik, de van egy diplomája, azt ugyan minek "fizettük"?


És fel lehetne végre fogni, hogy itt főként a rezidensekről van szó. A rezidensek pedig NEM kapnak hálapénzt. Agyon dolgozzák magukat (mert ugye a fejese velük csináltatnak mindent), ügyelnek, túlóráznak és mit kapnak érte? 90 ezer forintot. Ez több, mint szánalmas.

Emellett még állandóan leköpik őket, olyan emberek, akik nem is tudnak semmit az eü-ről meg a bérekről.

Persze, hogy kimennek. Mert 90 ezer forintból nem tudják magukat normálisan eltartani. Családot alaptani meg főleg nem. Mert ugye mire az ember végez a 6 év egyetemmel igencsak benne van a korban...

2011. júl. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"meg magánrendelése is lehet."

Jah...és szerinted mégis mikor, Akkor, mikor már szakorvos. Azaz közel 30 évesen. Addig mit csináljon a 90 ezer forintjából? Meg szted mi kell egy magánrendelőhöz? Elárulom: rengeteg pénz. Szted mennyibe kerülnek az orvosi eszközök?

2011. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!