Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelőnek tanulok, már az...

Könyvelőnek tanulok, már az egyetem 4. évében vagyok, azon agyalok melyik a jobb: könyvelői irodat nyitni v egy nagy multi cégnél könyvelni? Pénzügyileg

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 21:23
 1/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
79%

Multinál könyvelek: normális, bejelentett munka, nem kell az ügyfelek után rohangászni, nálunk jó a csapat és két zárás között nem vagyunk leterhelve, nyelvtudás kell és folyamatosan használjuk is.


Ha könyvelőirodát nyitsz, akkor rohangálhatsz az ügyfelek után, bár magadnak osztod be a melót, néha nagyon felgyűlik, ha keveset vállalsz, akkor meg a pénz kevesebb - esetleg alkalmazottat kell fizetned, könyvelőprogramot kell venned stb.

2011. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat hogy offolok, csak egy kérdés mit jelent az hogy könyvelőnek tanulsz?

Én a későbbiek szeretnék könyvelőként dolgozni. Milyen sulit kell elvégezni? Egy közgazdász bsc elég? Vagy msc? Esetleg elég a mérlegképes könyvelői végzettség is? Gyakorlatot hol szerezzek?

2011. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te is könyvelő vagy? Már annyi könyvelő lesz,hogy nem lesz kinél dolgozni..Rengetegen vagytok már.Az ismertségem körében is vannak vagy 50-en akik könyvelők..
2011. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És van munkája nem? Akkor mi a kérdés. Inkább olyant tanuljon az ember amivel el tud helyezkedni.
2011. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a (régi néven) Közgáz. Egyetemen tanulsz, akkor közgazdász leszel, nem "csak egy könyvelő". (Ez nem leminősítés, én is "csak" mérlegképes vagyok).


A közgazdász a megszerzett tudásának nagyobb hányadát tudja használni, alkalmazni egy multinál, mint amit egy könyvelő-iroda megkíván. Pénzügyi-gazdasági tervek készítése, mérleg-elemzés, bevétel-növelés, költség-csökkentés érdekében cselekvési programok, intézkedési tervek készítése stb. (Imádtam ezeket a munkákat a 70-es, 80-as években.)


A saját könyvelő-irodában ezekre nincs szükség, de idő sincs rá. Örülünk, ha a könyvelésre tudunk annyi időt fordítani, ami szükséges, az idő 80 %-át a különböző bevallások készítése, határidők tartása stb. teszi ki. Lélekölő meló, taposó-malom, melyben elveszett a szakma szépsége. (Közel 20 évig csináltam vállalkozóként)


Én a multit választanám, ha már annyi időt, energiát belefektettél, hogy közgazdász leszel és nem könyvelő.

2011. jún. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Könyvelőirodát csak mérlegképessel nyithatsz, vagy legalábbis azzal kell a könyvelési tevékenység végzéséhez rendelkezned. Ha meglesz, megvan, akkor is jó lenne, ha először tapasztalatot szereznél, és csak utána kezdenél el önállóan dolgozni. Néhány évet érdemes biztos egy multinál dolgozni, de ha minden multi olyan, mint a mienk, akkor hamar meg fogod unni szerintem, és akkor már tapasztalattal könnyebb lesz saját ügyfeleket szerezni, és lehetsz a magad ura. Valószínűleg többet is lehet így keresni. Nem biztos, hogy rögtön, az elejétől kezdve, de egy idő után, mikor már ismernek biztos. Anyum is ezt csinálja. Viszont rengeteget dolgozik!! Főleg bevallási időszakokba. Általában nem csak 8 órás munka...viszont a maga ura, és mikor nincs akkora hajtás, akkor kevesebbet is dolgozhat...
2011. jún. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy könyvelőirodát csak mérlegképessel lehet nyitni.

A Számviteli Törvény szerint a kettős könyvvitel könyveléséhez kell MINIMUM mérlegképes végzettség. Ha valakinek ennél magasabb végzettsége van, akkor minden további nélkül. Az egyéni vállalkozók könyvelésére még ez sem vonatkozik, mivel ők nem tartoznak a Számviteli Törvény hatálya alá, vagyis akinek még MINIMUM mérlegképese sincs, csak könyvelői alapvégzettsége, az már nyugodtan könyvelheti az egyéni vállalkozást. (Ha meri)


Az biztos, hogy a saját könyvelő-iroda megnyitása gyakorlati ismeretek nélkül nagy merészséget kíván. Célszerű vagy egy másik könyvelő-irodánál elhelyezkedni alkalmazottként, vagy egy multinál dolgozni először a többi könyvelő között, akiktől sokat lehet tanulni.

2011. jún. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!