Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Múlthéten 3 napon keresztül...

Attillaa006 kérdése:

Múlthéten 3 napon keresztül fekete volt a székletem, bennt is feküdtem a kórházba 2 napot. A székletem normális volt viszont ma megint fekete. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

a nyelőcsövem vérzett

be van gyulladva a mandulám

vérszegény vagyok

nem záródik rendesen a gyomorszájam

savlekötőt és vasat szedek

tegnap ettem szedret


2011. júl. 25. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:

A nyelőcsővérzés elmúlt?

Lehet, hogy ismét vérzik, az a vér a gyomrodba jutott, és a megemésztett vértől fekete.

Vagy pedig a vastól.

De gondolom a nyelőcsővérzés a refluxtól volt, és azt kezelték. Tehát marad a vas.

2011. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát azt nem tudom hogy elmúlt-e,de a gyógyulásnak lehet köze a táplálkozáshoz?

A vas ennyire beszínezheti a székletet?

Érdemes volna ismét elmenni a háziorvoshoz ha például holnap is fekete lesz?

2011. júl. 25. 14:53
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt írják, hogy feketére színezi a vastabletta. Nem tudom, hogy te milyet szedsz, de ha nem ilyet, ha gondolod, keress rá annak a betegtájékoztatójára is.

2011. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon is köze van a táplálkozásodnak a gyógyulásodhoz.

Biztos mondták, hogy miket ehetsz. Ha sok a savad, vagy sok volt, és nyitott a gyomorszád, akkor az tette tönkre a nyelőcsöved.A gyomorból visszament a gyomorsav, és az marta a nyelőcsövet.

Egyértelmű, hogy oda kell figyelned, hogy ne legyen sok a savad, olyanokat egyél.

A gyomorsavra egyébként a citrom nagyon jó. Ellentmondásosnak hangozhat, de a citrom valóban lúgosít, nem savasít. Naponta egy vagy fél citrom leve egy pohár vízben, megiszod, nagyon jó hatással lesz a sok gyomorsavra.

2011. júl. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Remélem, hogy csak a vastól fekete. Érdemes volna leállni a szedéssével, hogy ténylegesen tudjam hogy attol színeződik el? Mert akkor igy vért vesztek folyamatosan nem?

2011. júl. 25. 20:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, végülis az jó ötlet, hogy leállsz a vassal, csak fogalmam sincs, hogy mennyi idő után ürül ki a szervezetből. Tehát mennyit kéne várni, hogy kiderüljön.

De az orvos mit mondott?

Viszont ha nyugodtabb lennél, akkor ne kisérletezz, hanem egyből menjél vissza a dokihoz megnézetni a nyelőcsövet.

2011. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a vastól volt :)
2011. aug. 1. 13:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor megnyugodtál:)

Viszont a táplálkozásodra figyelj oda, hogy ne legyen sok a savad.

Mert szerintem azok alapján amiket leírtál, minden probléma forrása a sok sav volt.

Ja, most adtak már legalább bővebb felvilágosítást a dokik, hogy mire figyelj?

2011. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem voltam orvosnál, hanem nem szedtem a vasat.

Hát mondták hogy sokszor kell enni keveset meg pár ételt ne nagyon fogasszak

2011. aug. 2. 09:23
 10/10 anonim ***** válasza:

"Remélem, hogy csak a vastól fekete. Érdemes volna leállni a szedéssével, hogy ténylegesen tudjam hogy attol színeződik el? Mert akkor igy vért vesztek folyamatosan nem?"

-Nem a távozó vértől fekete a széklet,ha vaspótlást alkalmazunk,hanem a távozó vastól.Egyébként a szervetlen vaskészítményeknek csupán 2-10%-a szívódik fel állítólag,így inkább algákkal javasolt bevinni a vasat(szerves kötésben tartalmazzák a B12-folsav-vasat,pl.a spirulina)

2012. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!