Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit jelent ez az érték a...

Mit jelent ez az érték a labor leleten? MO%+EO%+BA%

Figyelt kérdés

Pontosan:

MO%+EO%+BA% 3.6 % - 5.0 8.0


2011. aug. 5. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Monophil - eosinophil - bazophil granulocyta arány. Ha jól látom, a monopfil normális, eosinophiled kicsit magas, ez akár enyhe allergiára utalhat, esetleg arra, hogy nemrég fertőző betegségen estél át. A basophiled nagyon magas, ez is sok dologra utalhat allergiától kezdve egy most zajló fertőzésen át, stb. A belgyógyász/háziorvos a vérvétel többi paramétereivel együtt, kontextusban nézi ezeket az eredményeket, összevetve a panaszaiddal, úgyhogy a biztos kiváltó okot majd csak ő fogja tudni megmondani.
2011. aug. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt furcsállom, hogy miért egy sorban van, és miért van összeadva. Szerintem az orvosodat kérdezd meg, mert ezt a hármat külön szokták feltüntetni. Lehet, hogy a kisebb arányban előforduló fehérvérsejteket csak összegezve méri ez a vizsgálat? Akkor viszont alacsony a számuk, ami viszonylag ritka, de nem feltétlenül jelez problémát.
2011. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mivel csak ezt az egy sort másoltam be, talán kicsit rosszabbul értelmezhető (vagy nem is tudom), de a 3,6% az érték, ami nekem van. A rendszer "beminuszozta" ( - ), mert kevesebb, mint a referencia érték, ami 5,0 és 8,o között van.


Minden más eredményem jó lett, és az igaz, hogy időnként erre-arra allergiás vagyok.

2011. aug. 5. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!